Iz rada Gradske uprave

Grad Đurđevac stipendira 13 učenika deficitarnih zanimanja s područja Grada Đurđevca

Utorak, 14. Listopad 2014.

U Gradskoj vijećnici u Koprivnici jučer je u organizaciji Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije održano svečano potpisivanje sporazuma i ugovora o stipendiranju učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja. Zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica potpisala je Sporazum o stipendiranju učenika deficitarnih zanimanja za školsku godinu 2014./2015. na temelju kojega će Grad Đurđevac sufinancirati stipendiranje 13 učenika deficitarnih zanimanja s područja Grada Đurđevca. Već nekoliko godina, Grad Đurđevac udružuje sredstva […]

Program mjera poticanja razvoja poduzetništva na području Grada Đurđevca

Ponedjeljak, 13. Listopad 2014.

Program mjera poticanja razvoja poduzetništva na području Grada Đurđevca kojeg je predložio gradonačelnik Željko Lacković, a prihvatili članovi Gradskog vijeća, ima za cilj stvaranje povoljnog poduzetničkog okruženja za djelovanje poduzetnika, razvijanje poduzetničke klime i osiguranje preduvjeta za razvoj poduzetničkih sposobnosti na području Grada Đurđevca. U nastavku možete pogledati Program mjera poticanja razvoja poduzetništva na području Grada […]

Katastarska izmjera – nada za povratak gruntovnice

Ponedjeljak, 13. Listopad 2014.

Članovi Gradskog vijeća na 6. sjednici dali su suglasnost gradonačelniku Željku Lackoviću za potpisivanje Dodatka II. Sporazuma o provođenju katastarske izmjere u svrhu izrade katastra nekretnina na području Grada Đurđevca (naselja Đurđevac i Grkine) i Dodatka II. Okvirnog sporazuma za obavljanje geodetsko katastarskih usluga u svrhu izrade katastra nekretnina na području Grada Đurđevca (naselja Đurđevac i […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Kultura i sport

Ljubav u slici i riječi

Još jedna u nizu manifestacija u Mjesecu hrvatske knjige u Gradskoj knjižnici Đurđevac je protekla sjajno. Budući da je tematski okvir ovog Mjeseca knjige u cijeloj Hrvatskoj ljubav, Gradska knjižnica se izložbom umjetničke fotografije na temu ljubavi i ljubavnim pjesmama Božice Jelušić priključila ovome projektu. Zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica svojim dolaskom podržala je aktivnosti Gradske […]

Kultura i sport

4 medalje naših karatista na Međunarodnom karate turniru u Mađarskoj

U Budimpešti se u subotu, 18. listopada 2014. održao Međunarodni karate turnir Hungarian Open na kojem je nastupilo 670 natjecatelja iz 6 zemalja (Mađarska, Hrvatska, Crna Gora, Rusija, Srbija i Rumunjska). Na ovom turniru Karate klub Đurđevac je nsstupio sa 6 natjecatelja koji su u nimalo lakoj konkurenciji donijeli kući 2 zlatne, 1 srebrnu i […]

Novosti

Izgradnja zečjih nasipa u Ciglenskoj ulici

Zbog velike količine oborina koje su pale tijekom noći i današnjeg dana na području Grada Đurđevca počela je preventivna izgradnja zečjih nasipa kako voda ne bi došla do kuća u Ciglenskoj ulici u Đurđevcu. Predio Ciglenske ulice obišla je zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica, koja je ujedno i predsjednica Stožera zaštite i spašavanja Grada Đurđevca, zajedno s […]

Novosti

Obavijest vozačima

Zbog velike količine oborina na području Grada Đurđevca na prometnicama je došlo do otežanog prometovanja, mole se vozači da prilagode vožnju uvjetima na cesti. Ovo upozorenje posebice se odnosi na cestu Đurđevac- Mičetinac, Đurđevac - Suha Katalena, Đurđevac-Šemovci i Đurđevac-Virje. Ujedno se upozoravaju vozači na pojačan oprez u poplavljenom području oko nadvožnjaka.

Udruge

Suradnja Gradske knjižice i Udruge žena s bolestima dojke Narcise

Udruga žena s bolestima dojke Narcise Đurđevac, povodom mjeseca Hrvatske knjige 2014. i mjeseca borbe protiv raka dojke, posjetila je Gradsku knjižnicu Đurđevac i Narodnu knjižnicu Virje. Obje su knjižnice na poklon dobile nekoliko primjeraka knjige „Živjeti i voljeti nakon raka“, koju su napisale u suradnji sa psihijatrima iz Centra za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i […]

Kultura i sport

“Matilda i zagonetne žabe”

U prepunoj Gradskoj knjižnici je u petak, 17. listopada 2014. godine, predstavljena knjiga Ivanke Ferenćić Martinčić "Matilda i zagonetne žabe". Knjigu je predstavila autorica i dr.sc. Diana Zalar, profesorica na Učiteljskoj akademiji te vrsna poznavateljica dječje književnosti. Profesorica Zalar istaknula je važnost Matilde i njezinog sasvim neobičnog karaktera. Matilda za razliku od većinu svojih vršnjaka […]

Novosti

Predsjedniku RH cimbule na poklon

U poslijepodnevnim satima naš grad posjetio je predsjednik RH g. Ivo Josipović. Na Trgu sv. Jurja predsjednika je dočekao gradonačelnik Željko Lacković, zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica, predsjednik Gradskog vijeća Marijan Ružman i zamjenik gradonačelnice Koprivnice Mišel Jakšić. Na Trgu se podružio s građanima koji su ga došli pozdraviti i ovjekovječiti susret pokojom slikom. Predsjednik je […]

Novosti

Donacija LIDL-a Udruzi za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac

Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac je u četvrtak, 16. listopada primila donaciju Lidl-a, prehrambene proizvode u vrijednosti 5.000,00 kn, koje je predsjednici Udruge Kristinki Štefan uručio predstavnik tvrtke Lidl Hrvatska gospodin Ivan Stepić u okviru donacijskog programa „Više za zajednicu“. Da se donacija dodijelila upravo Udruzi, zaslužne su Cecilija Tomić i Spomenka Vukšan, djelatnice […]

Novosti

Predsjednik RH dolazi u posjet Đurđevcu

Naš grad će sutra, 17. listopada, biti domaćin predsjedniku RH g. Ivi Josipoviću. Predsjednik će u poslijepodnevnim satima posjetiti Strukovnu školu i Gimnaziju dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, i tom prilikom učenicima održati kratko predavanje. Predsjednikov dolazak očekuje se oko 16:30h na Trgu sv. Jurja.

Kultura i sport

Posjet predstavnika TZ Srbije

Đurđevac je danas, 16. listopada bio domaćin predstavnicima Turističke zajednice Srbije i predstavnicima turističkih zajednica Knjaževac, Kovačnica, Zlatar, Topola i Kučevo. Motiv dolaska turističkih djelatnika Srbije je razmjena iskustava vezanih uz razvoj turističke ponude, njegovanje nematerijalne kulturne baštine, organizaciju manifestacija i benefita od statusa Europske destinacije izvrsnosti. Budući da je od gostujućih destinacija Knjaževac nacionalni […]