Iz rada Gradske uprave

Grad Đurđevac stipendira 13 učenika deficitarnih zanimanja s područja Grada Đurđevca

Utorak, 14. Listopad 2014.

U Gradskoj vijećnici u Koprivnici jučer je u organizaciji Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije održano svečano potpisivanje sporazuma i ugovora o stipendiranju učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja. Zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica potpisala je Sporazum o stipendiranju učenika deficitarnih zanimanja za školsku godinu 2014./2015. na temelju kojega će Grad Đurđevac sufinancirati stipendiranje 13 učenika deficitarnih zanimanja s područja Grada Đurđevca. Već nekoliko godina, Grad Đurđevac udružuje sredstva […]

Program mjera poticanja razvoja poduzetništva na području Grada Đurđevca

Ponedjeljak, 13. Listopad 2014.

Program mjera poticanja razvoja poduzetništva na području Grada Đurđevca kojeg je predložio gradonačelnik Željko Lacković, a prihvatili članovi Gradskog vijeća, ima za cilj stvaranje povoljnog poduzetničkog okruženja za djelovanje poduzetnika, razvijanje poduzetničke klime i osiguranje preduvjeta za razvoj poduzetničkih sposobnosti na području Grada Đurđevca. U nastavku možete pogledati Program mjera poticanja razvoja poduzetništva na području Grada […]

Katastarska izmjera – nada za povratak gruntovnice

Ponedjeljak, 13. Listopad 2014.

Članovi Gradskog vijeća na 6. sjednici dali su suglasnost gradonačelniku Željku Lackoviću za potpisivanje Dodatka II. Sporazuma o provođenju katastarske izmjere u svrhu izrade katastra nekretnina na području Grada Đurđevca (naselja Đurđevac i Grkine) i Dodatka II. Okvirnog sporazuma za obavljanje geodetsko katastarskih usluga u svrhu izrade katastra nekretnina na području Grada Đurđevca (naselja Đurđevac i […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Kultura i sport

“Matilda i zagonetne žabe”

U prepunoj Gradskoj knjižnici je u petak, 17. listopada 2014. godine, predstavljena knjiga Ivanke Ferenćić Martinčić "Matilda i zagonetne žabe". Knjigu je predstavila autorica i dr.sc. Diana Zalar, profesorica na Učiteljskoj akademiji te vrsna poznavateljica dječje književnosti. Profesorica Zalar istaknula je važnost Matilde i njezinog sasvim neobičnog karaktera. Matilda za razliku od većinu svojih vršnjaka […]

Novosti

Predsjedniku RH cimbule na poklon

U poslijepodnevnim satima naš grad posjetio je predsjednik RH g. Ivo Josipović. Na Trgu sv. Jurja predsjednika je dočekao gradonačelnik Željko Lacković, zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica, predsjednik Gradskog vijeća Marijan Ružman i zamjenik gradonačelnice Koprivnice Mišel Jakšić. Na Trgu se podružio s građanima koji su ga došli pozdraviti i ovjekovječiti susret pokojom slikom. Predsjednik je […]

Novosti

Donacija LIDL-a Udruzi za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac

Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac je u četvrtak, 16. listopada primila donaciju Lidl-a, prehrambene proizvode u vrijednosti 5.000,00 kn, koje je predsjednici Udruge Kristinki Štefan uručio predstavnik tvrtke Lidl Hrvatska gospodin Ivan Stepić u okviru donacijskog programa „Više za zajednicu“. Da se donacija dodijelila upravo Udruzi, zaslužne su Cecilija Tomić i Spomenka Vukšan, djelatnice […]

Novosti

Predsjednik RH dolazi u posjet Đurđevcu

Naš grad će sutra, 17. listopada, biti domaćin predsjedniku RH g. Ivi Josipoviću. Predsjednik će u poslijepodnevnim satima posjetiti Strukovnu školu i Gimnaziju dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, i tom prilikom učenicima održati kratko predavanje. Predsjednikov dolazak očekuje se oko 16:30h na Trgu sv. Jurja.

Kultura i sport

Posjet predstavnika TZ Srbije

Đurđevac je danas, 16. listopada bio domaćin predstavnicima Turističke zajednice Srbije i predstavnicima turističkih zajednica Knjaževac, Kovačnica, Zlatar, Topola i Kučevo. Motiv dolaska turističkih djelatnika Srbije je razmjena iskustava vezanih uz razvoj turističke ponude, njegovanje nematerijalne kulturne baštine, organizaciju manifestacija i benefita od statusa Europske destinacije izvrsnosti. Budući da je od gostujućih destinacija Knjaževac nacionalni […]

Udruge

Aktivnosti Udruge žena grada Đurđevca

Vrijedne članice Udruge žena grada Đurđevca i ove jeseni nastavile su sa svojim humanitarnim radom, pa su tako na manifestaciji Dani voća pekle kolače, a za manifestaciju Medveni den pripremale pekmez. Prodajom kolača i pekmeza pridružile su se humanitarnoj akciji za izgradnju lifta u našem gradu. Uz prehrambene proizvode članice Udruge neprestano izrađuju i nove […]

Novosti

“ŠTO VAS ŽULJA”

Jučer je u našem gradu gostovala ekipa HRT-ove emisije "ŠTO VAS ŽULJA". Radi se o novoj emisija koja ima za cilj otvoriti televiziju građanima kako bi mogli javno izraziti sve ono što ih »žulja«, što ne mogu sami riješiti, bez obzira na narav problema, a uz pomoć emisije pokušat će se doći do odgovora i potencijalnog […]

Kultura i sport

Druženjem uz kreativnu radionicu započelo obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige u Gradskoj knjižnici

S Udrugom za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac i Udrugom volontera "Ruka u ruci" , u srijedu, 15. listopada 2014.,  Gradska knjižnica Đurđevac započela je s već tradicionalnim obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige u Gradskoj knjižnici. Uz druženje, razgovor, ples i radionicu polaznici su saznali što je ljubav. Druženje je započelo s kreativnom radionicom na kojoj […]

Gradska uprava, Novosti

Grad Đurđevac stipendira 13 učenika deficitarnih zanimanja s područja Grada Đurđevca

U Gradskoj vijećnici u Koprivnici jučer je u organizaciji Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije održano svečano potpisivanje sporazuma i ugovora o stipendiranju učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja. Zamjenica gradonačelnika Kristina Benko Markovica potpisala je Sporazum o stipendiranju učenika deficitarnih zanimanja za školsku godinu 2014./2015. na temelju kojega će Grad Đurđevac sufinancirati stipendiranje 13 učenika deficitarnih zanimanja s područja Grada Đurđevca. Već nekoliko godina, Grad Đurđevac udružuje sredstva […]