Iz rada Gradske uprave

Grad Đurđevac prijavio projekt izgradnje novog doma za osobe starije životne dobi u Đurđevcu

Srijeda, 22. ožujka 2023.

U užem centru grada u neposrednoj blizini Doma zdravlja Đurđevac, točnije na raskrižju ulica Grgura Karlovčana i Antuna Radića, predviđena je izgradnja novog staračkog doma sa 122 kreveta. Projekt je to koji je Grad Đurđevac ovaj tjedan četvrti u Hrvatskoj prijavio na raspisani poziv Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Ukupna vrijednost projekta […]

Mala škola plivanja za najmlađe u vrtiću: Grad Đurđevac prijavio projekt izgradnje plivališta

Utorak, 21. ožujka 2023.

Grad Đurđevac prijavio je još jedan projekt usmjeren prema najmlađim stanovnicima grada, a radi se o izgradnji plivališta u Dječjem vrtiću Maslačak Đurđevac. Projekt je prijavljen na raspisani poziv Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, a ukupna vrijednost projekta iznosi oko 85.207,00 EUR, dok očekivani iznos sufinanciranja iznosi 50.272,00 EUR. Cilj projekta je izgraditi plivalište […]

Podravina Adventure Đurđevac: mnogobrojni posjetitelji uživali u vožnji quadovima, airsoftu i srednjovjekovnim igrama

Ponedjeljak, 20. ožujka 2023.

Ovog vikenda u sklopu projekta Podravina Adventure održan je Sand quad safari Podravina i Airsoft tournament na području Park šume Borik. Lijepo i sunčano vrijeme privuklo je mnogobrojne posjetitelje i rekreativce koji su uživali u panoramskoj vožnji po vinorodnoj Bilogori te su prisustvovali otvorenju nove atraktivne quad staze u obliku leptira na pješčanom proplanku u […]

Krenula proljetna sadnja: sunčano vrijeme iskorišteno za sadnju novih drvoreda na području grada

Nedjelja, 19. ožujka 2023.

Radnici Komunalnih usluga Đurđevac iskoristili su sunčano vrijeme te su počeli s proljetnom sadnjom drveća duž ulica kako bi ozelenili javne površine. U ulicama u kojima su završeni svi radovi i u kojima je nedavno zamijenjena vodna i plinska infrastruktura te su nakon toga uređene zelene površine i izgrađene pješačke staze, sad se sade drvoredi. […]

Aglomeracija – najveći infrastrukturni projekt u gradu: u tijeku radovi u Ulici kralja Tomislava

Subota, 18. ožujka 2023.

Lijepo i toplo vrijeme pogoduje brojnim građevinskim i infrastrukturnim radovima na području grada Đurđevca i prigradskih naselja. Veći dio radova odvija se u sklopu projekta aglomeracije, ujedno i najvećeg projekta na području grada Đurđevca i okolnih općina koji obuhvaća vodoopskrbno područje kojim upravljaju Komunalije. Važnost projekta odlikuje se ne samo po novčanoj vrijednosti već i […]

Započela realizacija projekta Zelene tranzicije utvrde Stari grad u Đurđevcu

Petak, 17. ožujka 2023.

Nakon što je početkom ovog mjeseca Grad Đurđevac uspješno prijavio projekt Zelene tranzicije utvrde Stari grad u Đurđevcu vrijedan oko 6,6 mil. eura na poziv koji je raspisalo Ministarstvo turizma i sporta, krenuli su i prvi radovi u sklopu projekta. Dosadašnji parking ispred utvrde predstavljao je privremeno rješenje kako bi se osobna i servisna vozila […]

Grad Đurđevac uspješno osigurao 1,3 mil. eura iz EU fondova za dogradnju vrtića

Srijeda, 15. ožujka 2023.

Gradonačelnik Hrvoje Janči ovaj je tjedan potpisao ugovor za dodjelu EU sredstava za projekt dogradnje Dječjeg vrtića Maslačak Đurđevac. -Još smo jedan korak bliže realizaciji projekta. To je zasigurno lijepa vijest koja će razveseliti brojne roditelje naših sadašnjih, ali i budućih vrtićaraca- rekao je  gradonačelnik Hrvoje Janči. Grad Đurđevac će u najkraćem mogućem roku raspisati […]

Komunalne usluge Đurđevac u ožujku organiziraju odvoz granja

Utorak, 14. ožujka 2023.

U sklopu proljetnog čišćenja gradskih prostora i đurđevačkih okućnica, Komunalne usluge već tradicionalno u ožujku organiziraju odvoz granja. Odvoz granja organizira se prema prijavi, a vršiti će se od 22. i 23. ožujka prema sljedećem rasporedu: 22. ožujka 2023., SRIJEDA, Đurđevac, 23. ožujka 2023., ČETVRTAK, Severovci, Grkine, Sveta Ana, Mičetinac, Čepelovac, Budrovac, Sirova Katalena, Suha […]

Pozivaju se udruge da se prijave na natječaj za financiranje programa i projekata u 2023.

Ponedjeljak, 13. ožujka 2023.

Grad Đurđevac poziva udruge s područja Grada Đurđevca koje su programski usmjerene na rad u području kulture, socijalne skrbi, zdravstva, humanitarnih djelatnosti, poljoprivrede, zaštite životinja, okoliša i prirode da se prijave na financijsku podršku programima/projektima koji doprinose razvoju sektora civilnog društva u lokalnoj zajednici od interesa za opće dobro. Svaka udruga može prijaviti i ugovoriti […]

Dječji vrtić Maslačak: djeca s poteškoćama u razvoju od sada mogu dobiti svojeg pomoćnika

Nedjelja, 12. ožujka 2023.

Uz ostale točke na dnevnom redu, gradski vijećnici jednoglasno su prihvatili i novi Statut te Pravilnik o radu Dječjeg vrtića Maslačak koji su usklađeni s novim zakonom o predškolskom odgoju i obrazovanju. Kako je predsjednik vijeća Željko Lacković uvodno pojasnio, od sada u Dječjem vrtiću Maslačak Đurđevac postoji mogućnost zapošljavanja učitelja razredne nastave i zapošljavanje […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Novosti, Obrazovanje

Osnovnoškolci školskom priredbom pozdravili dolazak proljeća

U prepunoj sportskoj dvorani Osnovne škole Đurđevac na prvi dan proljeća, 21.ožujka 2023. godine održana je tradicionalna školska priredba Pozdrav proljeću. Učenici i učitelji naše škole kao i polaznici Glazbene škole te njihovi profesori pripremili su raznovrsni program u kojem su učenici pokazali svoja umijeća, znanje i kreativnost. Pozdravu proljeća pridružili su se i brojni roditelji, […]

Gradska uprava, Novosti

Grad Đurđevac prijavio projekt izgradnje novog doma za osobe starije životne dobi u Đurđevcu

U užem centru grada u neposrednoj blizini Doma zdravlja Đurđevac, točnije na raskrižju ulica Grgura Karlovčana i Antuna Radića, predviđena je izgradnja novog staračkog doma sa 122 kreveta. Projekt je to koji je Grad Đurđevac ovaj tjedan četvrti u Hrvatskoj prijavio na raspisani poziv Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Ukupna vrijednost projekta […]

Novosti, Obrazovanje

Osnovna škola Đurđevac: prvašići naučili kako biti oprezni u prometu

Učenike 1.b razreda Osnovne škole Đurđevac, na poziv učiteljice razrednice Nade Petrović, posjetila je policijska djelatnica Veronika Šipek iz Policijske postaje Đurđevac. Obzirom da učenici iz nastavnog predmeta Priroda i društvo trenutno uče kako biti oprezan u prometu, upravo je to bila njihova tema edukativne radionice. Učenici su pažljivo slušali i sudjelovali na radionici, te […]

Gradska uprava, Novosti

Mala škola plivanja za najmlađe u vrtiću: Grad Đurđevac prijavio projekt izgradnje plivališta

Grad Đurđevac prijavio je još jedan projekt usmjeren prema najmlađim stanovnicima grada, a radi se o izgradnji plivališta u Dječjem vrtiću Maslačak Đurđevac. Projekt je prijavljen na raspisani poziv Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, a ukupna vrijednost projekta iznosi oko 85.207,00 EUR, dok očekivani iznos sufinanciranja iznosi 50.272,00 EUR. Cilj projekta je izgraditi plivalište […]

Novosti, Udruge

U Društvenom domu Sveta Ana održana redovna skupština DVD-a

U prostorima Društvenog doma Sveta Ana održana je redovna izvještajna skupština Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sveta Ana. Skupštini su prisustvovali i gradonačelnik Hrvoje Janči, zapovjednik JVP Đurđevac, Matija Markešić, predsjednik Vatrogasne zajednice Alen Škudar te gosti iz prijateljskih društava. Skupštinu je otvorio predsjednik DVD-a Ivan Pajtak te su podnesena izvješća o radu, financijsko izvješće i izvješće […]

Gradska uprava, Novosti

Podravina Adventure Đurđevac: mnogobrojni posjetitelji uživali u vožnji quadovima, airsoftu i srednjovjekovnim igrama

Ovog vikenda u sklopu projekta Podravina Adventure održan je Sand quad safari Podravina i Airsoft tournament na području Park šume Borik. Lijepo i sunčano vrijeme privuklo je mnogobrojne posjetitelje i rekreativce koji su uživali u panoramskoj vožnji po vinorodnoj Bilogori te su prisustvovali otvorenju nove atraktivne quad staze u obliku leptira na pješčanom proplanku u […]

Kultura i sport, Novosti

Pobjeda đurđevačke Mladosti u dramatičnoj utakmici protiv Čakovca

Pred punom dvoranom domaćih i gostujućih navijača odigrana je napeta košarkaška utakmica. Nakon odigrane dvije (2) četvrtine rezultat je bio 36:36. Nastavak utakmice se nastavio u istom ritmu, ali su gosti uspjeli doći do vodstva od 4 koša pa su u zadnju četvrtinu krenuli s prednošću. Utakmica je bila izjednačena do samoga kraja gdje je […]

Kultura i sport, Novosti

Muzej Grada Đurđevca uključio se u projekt DJECA OKO NAS: To je naše, na to smo ponosni!

Muzej Grada Đurđevca uključio se u projekt  „DJECA OKO NAS“ To je naše, na to smo ponosni! Projekt je to u organizaciji Saveza društava Naša djeca Hrvatske i uz partnerstvo Etnografskog muzeja u Zagrebu, a bavi se odgojem za očuvanjem, povijesnog, kulturnog i hrvatskog nacionalnog identiteta, a financira ga Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Za navedeno […]

Gradska uprava, Novosti

Krenula proljetna sadnja: sunčano vrijeme iskorišteno za sadnju novih drvoreda na području grada

Radnici Komunalnih usluga Đurđevac iskoristili su sunčano vrijeme te su počeli s proljetnom sadnjom drveća duž ulica kako bi ozelenili javne površine. U ulicama u kojima su završeni svi radovi i u kojima je nedavno zamijenjena vodna i plinska infrastruktura te su nakon toga uređene zelene površine i izgrađene pješačke staze, sad se sade drvoredi. […]

Gradska uprava, Novosti

Aglomeracija – najveći infrastrukturni projekt u gradu: u tijeku radovi u Ulici kralja Tomislava

Lijepo i toplo vrijeme pogoduje brojnim građevinskim i infrastrukturnim radovima na području grada Đurđevca i prigradskih naselja. Veći dio radova odvija se u sklopu projekta aglomeracije, ujedno i najvećeg projekta na području grada Đurđevca i okolnih općina koji obuhvaća vodoopskrbno područje kojim upravljaju Komunalije. Važnost projekta odlikuje se ne samo po novčanoj vrijednosti već i […]

Novosti, Obrazovanje

Gradska knjižnica Đurđevac: vrtićarci učili o sigurnosti u prometu

Na Dječjem odjelu Gradske knjižnice Đurđevac ovaj je tjedan održano edukativno prometno predavanje za polaznike odgojne skupine Kapljice Dječjeg vrtića Maslačak. Policijski službenici upoznali su djecu sa sigurnim prelaženjem preko kolnika, čemu služi semafor, zbog čega je opasno koristiti mobitel u prometu, kako se kretati biciklom i pješice te zašto je važno koristiti autosjedalicu i […]

Gradska uprava, Novosti

Započela realizacija projekta Zelene tranzicije utvrde Stari grad u Đurđevcu

Nakon što je početkom ovog mjeseca Grad Đurđevac uspješno prijavio projekt Zelene tranzicije utvrde Stari grad u Đurđevcu vrijedan oko 6,6 mil. eura na poziv koji je raspisalo Ministarstvo turizma i sporta, krenuli su i prvi radovi u sklopu projekta. Dosadašnji parking ispred utvrde predstavljao je privremeno rješenje kako bi se osobna i servisna vozila […]

Novosti, Obrazovanje

Osnovna škola Đurđevac: učenik Matija Mihočka pozvan na Državno natjecanje iz informatike

Na stranicama https://informatika.azoo.hr/ objavljen je popis učenika pozvanih na Državno natjecanje iz informatike. Na popisu pozvanih nalazi se Matija Mihočka, učenik 7.d razreda Osnovne škole Đurđevac. Nakon izvrsnog rezultata i osvojenog prvog mjesta na Županijskom natjecanju Matija će od 18. do 21. travnja 2023. na Državnom natjecanju rješavati zadatke u programskom jeziku Python. Mentorica učeniku je […]

Novosti, Obrazovanje

Osnovna škola Đurđevac: na ovogodišnjoj Eko modnoj reviji očekuje se mnoštvo kreativnih kombinacija

U organizaciji Osnovne škole Đurđevac ovogodišnja Eko modna revija održati će se u četvrtak, 27.4. 2023. u 18:30 sati u Domu kulture. Proba će biti dan prije, 26.4. u Domu kulture. Na eko modnoj reviji mogu sudjelovati svi učenici naše škole. Eko modna revija se organizira zbog odgoja prema održivom razvoju tako da bi na tome i bio […]

Novosti, Udruge

Gradsko društvo Crvenog križa Đurđevac: na akciji dobrovoljnog darivanja krvi prikupljeno 122 doza krvi

Hrvatski Crveni križ Gradsko društvo Crvenog križa Đurđevac u suradnji s Hrvatskim zavodom za transfuzijsku medicinu iz Zagreba organizirao je akciju dobrovoljnog darivanja krvi u utorak, 14. ožujka u Đurđevcu. Akciji se odazvao 133 dobrovoljni darivatelj krvi, no zbog zdravstvenih problema 11 darivatelja nije moglo darovati krv pa je prikupljeno 122 doza krvi, te dragocjene […]