Iz rada Gradske uprave

Sezona klizanja u Đurđevcu produljuje se sve do 4. veljače

Utorak, 16. siječanj 2018.

Posebna atrakcija ovogodišnjeg Adventa u Đurđevcu bilo je otvorenje najvećeg klizališta u našoj županiji i to na čak 300 kvadrata. Grad Đurđevac i Turistička zajednica ove su godine po prvi puta na oduševljenje brojnih mališana na Trgu sv. Jurja organizirali besplatno klizanje. Klizalište je odmah postalo atrakcija, a kako je do sada za vrijeme Adventa […]

Prijavljen projekt energetske obnove zgrade Grada Đurđevca vrijedan 9,9 mil. kuna

Utorak, 16. siječanj 2018.

Grad Đurđevac je među prvima na natječaj Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja namijenjenog energetskoj obnovi javnih ustanova prijavio projekt Energetske obnove zgrade Grada Đurđevca. Izrađenim projektom energetske obnove predviđa se zamjena i popravak krovišta, izrada toplinske zaštite vanjske ovojnice zgrade, ugradnja nove stolarije, zamjena i modernizacija sustava rasvjete te uvođenje centralnog sustava grijanja. Projektom su […]

Vincekovo 2018. u Đurđevcu

Utorak, 16. siječanj 2018.

Udruga vinogradara i voćara Đurđevac i ovu godinu tradicionalno organizira obilježavanje Vincekova. VINCEKOVO označava rađanje i buđenje prirode i svaki pravi vinogradar koji drži do sebe i svog truda, otputit će se za Vincekovo u gorice. Manifestacija obilježavanja Vincekova 2018. održati će se u vinogradu Darka Odobašića, Čepelovečki breg 1 (ulaz sa Lončarevog brega – […]

Đurđevčani pobjedu Hrvatske dočekali na klizaljkama

Subota, 13. siječanj 2018.

Hrvatska rukometna reprezentacija na najljepši je mogući način otvorila Europsko prvenstvo na kojem je u ulozi domaćina. Hrvatska je u prvoj utakmici pred brojnim  navijačima pobijedila reprezentaciju Srbije sa 32:22. U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca u Đurđevcu na Trgu sv. Jurja pred velikim platnom skupili su se brojni navijači koji su se tijekom utakmice […]

Uz pjesmu naš je Maslačak šarenih boja, svečano otvoren novouređen prostor vrtića

Petak, 12. siječanj 2018.

Veselom dječjom pjesmom, igrom u novim prostorijama i rezanjem vrpce danas je otvoren novoobnovljen vrtić Maslačak Tako je nešto više od 240 vrtićaraca od danas krenulo u vrtić koji je od kolovoza prošao temeljitu promjenu i osvježavanje. – U posljednjih pola godine uložili smo više od tri milijuna kuna od čega je Ministarstvo regionalnog razvoja […]

Grad Đurđevac dobio najmoderniju tvornicu parketa u Europi

Četvrtak, 11. siječanj 2018.

Prošlo je godinu dana otkako je švicarsko-norveška Bauwerk Boen grupacija, kao jedan od najvećih europskih proizvođača drvenih podova, preuzela bivšu drvnu tvrtku u Đurđevcu te započela s poslovanjem u Hrvatskoj. Bauwerk Boen zapošljava 2.000 zaposlenika širom svijeta, a u samo jednu godinu udvostručili su broj zaposlenih u Đurđevcu dosegavši broj od 250 radnika, od kojih […]

Đurđevac pred realizacijom projekta vrijednog 7,4 mil. kn kojim će se spojiti Mičetinac i Čepelovac

Srijeda, 10. siječanj 2018.

Nakon objave na stranicama Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u Grad Đurđevac stigla je i službena odluka vrijedna 7.385.728,19 mil. kn, a radi se o pozitivnoj odluci o dodjeli bespovratnih sredstava iz Europske unije za građenje nerazvrstanih cesta gdje je Grad Đurđevac prijavio cestu koja će spajati Mičetinac i Čepelovac. Agencija […]

Ovogodišnji Advent u Đurđevcu posjetilo 14.000 posjetitelja

Utorak, 9. siječanj 2018.

I ove godine u organizaciji Turističke zajednice i Grada Đurđevca organiziran je bogat program Adventa koji je privukao rekordan broj posjetitelja, nijh čak 14.000 od čega je 7.000 posjetilo adventski program, a 7.000 klizalište koje je još uvijek otvoreno na glavnom gradskom trgu. Blagdansko uređenje grada, žive jaslice, štalica s domaćim životinjama, sajam, kreativne radionice, izložbe, […]

Podnošenje zahtjeva za oslobođenje plaćanja komunalne naknade

Ponedjeljak, 8. siječanj 2018.

U cilju što boljeg informiranja podsjećamo građane s područja grada Đurđevca da se od početka ove godine zaprimaju zahtjevi za oslobođenje od plaćanja komunalne naknade. Pozivaju se svi građani koji prema Odluci o komunalnoj naknadi imaju pravo na oslobođenje od plaćanja komunalne naknade da ispune i predaju obrazac zahtjeva za oslobođenje do 28. veljače u Grad. Prema odluci korisnici […]

Komunalne usluge organiziraju odvoz božićnih drvca

Ponedjeljak, 8. siječanj 2018.

Komunalne usluge Đurđevac obavještavaju stanovnike grada i prigradskih naselja da je organiziran odvoz božićnih drvca od 10. siječnja do 12 siječnja. Odvoz božićnih drvca prati slijedeći raspored: 10. siječnja, srijeda- Đurđevac 12.siječnja, petak- prema pozivu- Općina Kalinovac, Općina Podravske Sesvete, Mičetinac, Čepelovac, Sveta Ana, Budrovac, Sirova i Suha Katalena, Severovci i Grkine. Odvoz iz prigradskih naselja Grada […]

Sjednice Gradskog vijeća

Saziv 6. sjednice Gradskog vijeća

Četvrtak, 21. prosinac 2017.

Saziv 6. sjednice Gradskog vijeća Grada Đurđevca

Događanja u Gradu Više

Gradska uprava, Novosti

Sezona klizanja u Đurđevcu produljuje se sve do 4. veljače

Posebna atrakcija ovogodišnjeg Adventa u Đurđevcu bilo je otvorenje najvećeg klizališta u našoj županiji i to na čak 300 kvadrata. Grad Đurđevac i Turistička zajednica ove su godine po prvi puta na oduševljenje brojnih mališana na Trgu sv. Jurja organizirali besplatno klizanje. Klizalište je odmah postalo atrakcija, a kako je do sada za vrijeme Adventa […]

Gradska uprava, Novosti

Prijavljen projekt energetske obnove zgrade Grada Đurđevca vrijedan 9,9 mil. kuna

Grad Đurđevac je među prvima na natječaj Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja namijenjenog energetskoj obnovi javnih ustanova prijavio projekt Energetske obnove zgrade Grada Đurđevca. Izrađenim projektom energetske obnove predviđa se zamjena i popravak krovišta, izrada toplinske zaštite vanjske ovojnice zgrade, ugradnja nove stolarije, zamjena i modernizacija sustava rasvjete te uvođenje centralnog sustava grijanja. Projektom su […]

Gradska uprava, Novosti

Vincekovo 2018. u Đurđevcu

Udruga vinogradara i voćara Đurđevac i ovu godinu tradicionalno organizira obilježavanje Vincekova. VINCEKOVO označava rađanje i buđenje prirode i svaki pravi vinogradar koji drži do sebe i svog truda, otputit će se za Vincekovo u gorice. Manifestacija obilježavanja Vincekova 2018. održati će se u vinogradu Darka Odobašića, Čepelovečki breg 1 (ulaz sa Lončarevog brega – […]

Kultura i sport, Novosti

Voditelji i članovi KUD-a Petar Preradović sudjelovali na Zimskoj školi folklora

U organizaciji Hrvatske matice iseljenika u Koprivnici je održana Zimska škola folklora na kojoj su sudjelovali voditelji i članovi KUD-a Petar Preradović. Program škole završio je sa svečanim završnim koncertom Zimske škole foklora gdje su istaknuto mjesto imali predstavnici Đurđevca: voditeljica folklorne i dječje sekcije KUD-a Petar Preradović te voditeljica folklorne skupine OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, Monika Rupčić […]

Kultura i sport, Novosti

Miruj, srce Pjesnikovo!

U Gradskoj knjižnici Đurđevac u suradnji s Ogrankom Matice Hrvatske u Đurđevcu održano je predstavljanje Kalendara – plakata poezije za 2018. godinu. Kalendar je tiskan povodom 200. obljetnice rođenja velikog hrvatskog i zavičajnog pjesnika Petra Preradovića, a predstavili su ga urednik kalendara, prof. Zdravko Seleš i autorica stihova i ilustracija ovogodišnjeg izdanja, književnica Božica Jelušić.

Gradska uprava, Novosti

Đurđevčani pobjedu Hrvatske dočekali na klizaljkama

Hrvatska rukometna reprezentacija na najljepši je mogući način otvorila Europsko prvenstvo na kojem je u ulozi domaćina. Hrvatska je u prvoj utakmici pred brojnim  navijačima pobijedila reprezentaciju Srbije sa 32:22. U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca u Đurđevcu na Trgu sv. Jurja pred velikim platnom skupili su se brojni navijači koji su se tijekom utakmice […]

Gradska uprava, Novosti

Uz pjesmu naš je Maslačak šarenih boja, svečano otvoren novouređen prostor vrtića

Veselom dječjom pjesmom, igrom u novim prostorijama i rezanjem vrpce danas je otvoren novoobnovljen vrtić Maslačak Tako je nešto više od 240 vrtićaraca od danas krenulo u vrtić koji je od kolovoza prošao temeljitu promjenu i osvježavanje. – U posljednjih pola godine uložili smo više od tri milijuna kuna od čega je Ministarstvo regionalnog razvoja […]

Gradska uprava, Novosti

Grad Đurđevac dobio najmoderniju tvornicu parketa u Europi

Prošlo je godinu dana otkako je švicarsko-norveška Bauwerk Boen grupacija, kao jedan od najvećih europskih proizvođača drvenih podova, preuzela bivšu drvnu tvrtku u Đurđevcu te započela s poslovanjem u Hrvatskoj. Bauwerk Boen zapošljava 2.000 zaposlenika širom svijeta, a u samo jednu godinu udvostručili su broj zaposlenih u Đurđevcu dosegavši broj od 250 radnika, od kojih […]

Novosti

Navijajte za naše rukometaše na klizaljkama

Turistička zajednica grada Đurđevca poziva sve zainteresirane da ovaj petak, 12. siječnja dođu na Trg sv. Jurja s početkom u 20,00 sata na rukometnu večer uz klizalište. Uz produženo vrijeme rada klizališta očekuju Vas topli napitci te rukometna utakmica Hrvatska – Srbija na velikom platnu. Dođite i navijajmo zajedno!

Kultura i sport, Novosti

Članovi Powerlifting kluba ULTIMATE osvojili 11 zlatnih i 4 srebrne medalje te 5 državnih rekorda na državnom natjecanju

Powerlifting klub ULTIMATE iz Đurđevca krajem prošle godine nastupio je na velikom državnom natjecanju u Powerliftingu i Bench pressu održanom u Virovitici u organizaciji Hrvatskog Powerlifting saveza. ULTIMATE klub predstavljalo je 15 natjecatelja u dvije discipline koje su bile raspoređene u dva dana natjecanja. Ukupno su osvojili 11 zlatnih i 4 srebrne medalje te 5 […]

Novosti

Mjesni odbor Centar donio plan rada za mandatno razdoblje

Na samom početku nove kalendarske godine, Mjesni odbor Centar započeo je svoj rad u novom sastavu. Na sastanku je napravljen popis projekata i područja koja se trebaju dodatno urediti. Utvrđeni su prioriteti s popisa, te je donesen plan za novo mandatno razdoblje. Nakon prvog sastanka, članovi su se dogovorili da će zajednički raditi na projektima […]

Gradska uprava, Novosti

Đurđevac pred realizacijom projekta vrijednog 7,4 mil. kn kojim će se spojiti Mičetinac i Čepelovac

Nakon objave na stranicama Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u Grad Đurđevac stigla je i službena odluka vrijedna 7.385.728,19 mil. kn, a radi se o pozitivnoj odluci o dodjeli bespovratnih sredstava iz Europske unije za građenje nerazvrstanih cesta gdje je Grad Đurđevac prijavio cestu koja će spajati Mičetinac i Čepelovac. Agencija […]

Gradska uprava, Novosti

Ovogodišnji Advent u Đurđevcu posjetilo 14.000 posjetitelja

I ove godine u organizaciji Turističke zajednice i Grada Đurđevca organiziran je bogat program Adventa koji je privukao rekordan broj posjetitelja, nijh čak 14.000 od čega je 7.000 posjetilo adventski program, a 7.000 klizalište koje je još uvijek otvoreno na glavnom gradskom trgu. Blagdansko uređenje grada, žive jaslice, štalica s domaćim životinjama, sajam, kreativne radionice, izložbe, […]

Gradska uprava, Novosti

Podnošenje zahtjeva za oslobođenje plaćanja komunalne naknade

U cilju što boljeg informiranja podsjećamo građane s područja grada Đurđevca da se od početka ove godine zaprimaju zahtjevi za oslobođenje od plaćanja komunalne naknade. Pozivaju se svi građani koji prema Odluci o komunalnoj naknadi imaju pravo na oslobođenje od plaćanja komunalne naknade da ispune i predaju obrazac zahtjeva za oslobođenje do 28. veljače u Grad. Prema odluci korisnici […]

Gradska uprava, Novosti

Komunalne usluge organiziraju odvoz božićnih drvca

Komunalne usluge Đurđevac obavještavaju stanovnike grada i prigradskih naselja da je organiziran odvoz božićnih drvca od 10. siječnja do 12 siječnja. Odvoz božićnih drvca prati slijedeći raspored: 10. siječnja, srijeda- Đurđevac 12.siječnja, petak- prema pozivu- Općina Kalinovac, Općina Podravske Sesvete, Mičetinac, Čepelovac, Sveta Ana, Budrovac, Sirova i Suha Katalena, Severovci i Grkine. Odvoz iz prigradskih naselja Grada […]