Iz rada Gradske uprave

Čestitka gradonačelnika Jančija i predsjednika Gradskog vijeća Lackovića povodom Svjetskog dana učitelja

Srijeda, 5. listopada 2022.

Poštovane učiteljice i učitelji, nastavnice i nastavnici, vama čiji poziv je plemenit i jedan od najodgovornijih u našem društvu, zahvaljujemo na radu i trudu koji ulažete u našu djecu kako bi ona iz dana u dan razvijala svoje talente, stjecala nova znanja i vještine, što je posebno zahtjevno u današnjim okolnostima. Upravo vaš trud i […]

Dani voća u Đurđevcu: u bogatom programu sudjelovat će 50 izlagača iz cijele županije

Srijeda, 5. listopada 2022.

Ovogodišnja 24. po redu manifestacija Dani voća u Đurđevcu održat će se ovu subotu, 8. listopada s početkom u 10,00 sati na Trgu sv. Jurja. Dani voća su središnja manifestacija posvećena promociji proizvodnje voća i voćnih prerađevina te promicanju vrijednosti razvoja domaće proizvodnje. Uz veliki izbor raznih voćnih kultura i sorti te tradicionalnu promotivno-prodajnu izložbu […]

Otvara se Podravinoteka na tržnici u Đurđevcu: besplatna degustacija domaćih delicija

Utorak, 4. listopada 2022.

Đurđevac u vrijeme jeseni nudi brojne događaje i manifestacije koje će zadovoljiti ukus i najzahtjevnijih posjetitelja, a ove subote, 8. listopada u 11,30 sati svoja vrata otvara i specijalizirana trgovina s domaćim proizvodima lokalnih OPG-ova pod zajedničkim nazivom Podravinoteka. U prostoru Gradske tržnice u Đurđevcu posjetitelji će moći degustirati i kupiti vrhunske domaće proizvode podravskih […]

I ove godine pripremljen bogat program Jeseni u Đurđevcu

Utorak, 4. listopada 2022.

Turistička zajednica Grada Đurđevca je i ove godine u suradnji s Gradom Đurđevcom i gradskim ustanovama pripremila bogat program Jeseni u Đurđevcu u sklopu kojeg će brojne udruge, OPG-ovi i ustanove obilježiti jesenske dane. U nastavku možete pogledati ovogodišnji program manifestacije koja će se održati od 7. listopada do 15. studenog 2022. godine:   ČETVRTAK, […]

Gradonačelnik Janči: osigurana kvalitetna socijalna skrb i usluge za osobe s invaliditetom i starije

Ponedjeljak, 3. listopada 2022.

Od danas je sa radom krenulo novih pet gerontodomaćica nakon što je proveden drugi krug natječaja za zapošljavanje, te ih sada na području Đurđevca i prigradskih naselja radi 31 i svakodnevno brinu za više od 250 sugrađana. -Projekt garontodomaćica predstavlja uvod u novi i još kvalitetniji nivo pružanja socijalnih usluga na području grada, a radi […]

Grad Đurđevac nabavlja novu komunalnu opremu: kreću i edukacije o važnosti odvajanja otpada

Nedjelja, 2. listopada 2022.

Grad Đurđevac je uspješno prijavio još jedan projekt za unaprjeđenje sustava gospodarenja otpadom te za njega osigurao sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Radi se o projektu zahvaljujući kojemu će se nabaviti još šest polupodzemnih kontejnera i 30 kompleta spremnika za odvojeno prikupljanje otpada u učionicama u Osnovne škole Đurđevac. Kroz projekt su […]

Predsjednik vijeća Lacković: Đurđevac će sufinancirati projektnu dokumentaciju za brzu spojnu cestu Đurđevac- Bjelovar

Subota, 1. listopada 2022.

Nakon početka gradnje zadnje dionice brze ceste do Bjelovara, Grad Đurđevac je dogovorio radni sastanak u Hrvatskim cestama i pokrenuo niz aktivnosti radi zajedničkog sufinanciranja izrade projektne dokumentacije za dionicu brze spojne ceste Đurđevac- Bjelovar. Cilj je da nakon što završe radovi na brzoj cesti do Bjelovara projektna dokumentacija za brzu spojnu cestu do Đurđevca […]

Projekt dogradnje vrtića u Đurđevcu prošao sve provjere: izgradnja prostora za 8 novih vrtićkih skupina

Petak, 30. rujna 2022.

Grad Đurđevac je još jednom uspješno osigurao EU sredstva za financiranje svojeg projekta, a ovog se puta radi o dogradnji Dječjeg vrtića Maslačak. Projekt je prošao sve administrativne provjere te se uskoro očekuje potpis ugovora za financiranje projekta nakon čega će se raspisati javna nabava za izvođače radova. Projektom je predviđena izgradnja potpuno nove zgrade […]

Investicije u poduzetničkoj zoni: Bauwerk Boen kreće u proširenje i najavljuje novih 15 radnih mjesta

Petak, 30. rujna 2022.

Na održanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Đurđevca jednoglasno je usvojena odluka o prihvaćanju ponude za prodaju čestica u Poduzetničkoj zoni A- jug, a obrazloženje je dao gradonačelnik Hrvoje Janči. – Raspisan je natječaj za prodaju zemljišta u poduzetničkoj zoni, javila se tvrtka Bauwerk Boen iz Đurđevca. Dosad su nekoliko puta povećali broj zaposlenih, prihode poslovanja, […]

Grad Đurđevac kreće s uređenjem glavnog gradskog trga: cilj je imati više zelenih površina

Četvrtak, 29. rujna 2022.

Na 17. sjednici Gradskog vijeća Grada Đurđevca vijećnici su jednoglasno donijeli Akcijski plan održivog energetskog razvoja i prilagodbe klimatskim promjenama (SECAP) Grada Đurđevca čije je donošenje bio preduvjet za prijavu projekta uređenja Trga sv. Jurja u Đurđevcu. U sklopu prilagodbe klimatskim promjenama, planiraju se mjere kojima će se doprinijeti smanjenju potrošnje energije misije CO2 i […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Gradska uprava, Novosti

Čestitka gradonačelnika Jančija i predsjednika Gradskog vijeća Lackovića povodom Svjetskog dana učitelja

Poštovane učiteljice i učitelji, nastavnice i nastavnici, vama čiji poziv je plemenit i jedan od najodgovornijih u našem društvu, zahvaljujemo na radu i trudu koji ulažete u našu djecu kako bi ona iz dana u dan razvijala svoje talente, stjecala nova znanja i vještine, što je posebno zahtjevno u današnjim okolnostima. Upravo vaš trud i […]

Kultura i sport, Novosti

Vidljivost narodne knjižnice u lokalnoj zajednici: predstavljeni programi Gradske knjižnice Đurđevac

Bjelovarska knjižnica bila je domaćin stručnog skupa s međunarodnim sudjelovanjem ‘Vidljivost narodne knjižnice u lokalnoj zajednici’, a na njemu je sudjelovala i naša knjižničarka, ravnateljica  Bernarda Ferderber. Ona je održala predavanje i primjer dobre prakse pod nazivom Knjižnica kao mjesto socijalne inkluzije te naglasila da je jedna od osnovnih značajki Knjižnice upravo socijalna inkluzija, a […]

Gradska uprava, Novosti

Dani voća u Đurđevcu: u bogatom programu sudjelovat će 50 izlagača iz cijele županije

Ovogodišnja 24. po redu manifestacija Dani voća u Đurđevcu održat će se ovu subotu, 8. listopada s početkom u 10,00 sati na Trgu sv. Jurja. Dani voća su središnja manifestacija posvećena promociji proizvodnje voća i voćnih prerađevina te promicanju vrijednosti razvoja domaće proizvodnje. Uz veliki izbor raznih voćnih kultura i sorti te tradicionalnu promotivno-prodajnu izložbu […]

Gradska uprava, Novosti

Otvara se Podravinoteka na tržnici u Đurđevcu: besplatna degustacija domaćih delicija

Đurđevac u vrijeme jeseni nudi brojne događaje i manifestacije koje će zadovoljiti ukus i najzahtjevnijih posjetitelja, a ove subote, 8. listopada u 11,30 sati svoja vrata otvara i specijalizirana trgovina s domaćim proizvodima lokalnih OPG-ova pod zajedničkim nazivom Podravinoteka. U prostoru Gradske tržnice u Đurđevcu posjetitelji će moći degustirati i kupiti vrhunske domaće proizvode podravskih […]

Kultura i sport, Novosti

Osnovna škola Đurđevac: s radom počela Šahovska grupa

U Osnovnoj školi Đurđevac s radom je počela Šahovska grupa. Okupilo se dvadeset polaznika koji će pod vodstvom učitelja Nikole Mihočke učiti o tajnama ove svevremenske igre. Uskoro se bliže i ekipna natjecanja škola na kojima će nastupiti i neki od učenika koji su prošli tjedan napravili prve šahovske korake.

Gradska uprava, Novosti

I ove godine pripremljen bogat program Jeseni u Đurđevcu

Turistička zajednica Grada Đurđevca je i ove godine u suradnji s Gradom Đurđevcom i gradskim ustanovama pripremila bogat program Jeseni u Đurđevcu u sklopu kojeg će brojne udruge, OPG-ovi i ustanove obilježiti jesenske dane. U nastavku možete pogledati ovogodišnji program manifestacije koja će se održati od 7. listopada do 15. studenog 2022. godine:   ČETVRTAK, […]

Novosti

IN MEMORIAM – Petar Proklin (1942. – 2022.)

Sa žaljenjem objavljujemo vijest da nas je napustio PETAR PROKLIN, naš sugrađanin, počasni građanin Grada Đurđevca i dugogodišnji profesor na Sveučilištu Josip Juraj Strossmayer u Osijeku. Prof. dr. sc. Petar Proklin rođen je 10. travnja 1942. godine u Đurđevcu, gdje je završio osmogodišnju školu, a potom i ekonomsku školu u Koprivnici te Ekonomski fakultet u […]

Novosti, Obrazovanje

Edukacijski posjeti učenika osnovnih škola Gradskoj knjižnici Đurđevac

S ciljem upoznavanja knjižnice te poticanja čitanja, stvaranja navike i razvijanja ljubavi prema učenici šestih razreda Osnovne škole Đurđevac posjetili su Gradsku knjižnicu Đurđevac. Kroz kratku šetnju knjižnicom i upoznavanjem s njezinim odjelima, a posebno Dječjim odjelom, učenici su mogli saznati koliko knjiga ima u knjižnici, koliko je upisanih članova te koje programe knjižnica provodi […]

Gradska uprava, Novosti

Gradonačelnik Janči: osigurana kvalitetna socijalna skrb i usluge za osobe s invaliditetom i starije

Od danas je sa radom krenulo novih pet gerontodomaćica nakon što je proveden drugi krug natječaja za zapošljavanje, te ih sada na području Đurđevca i prigradskih naselja radi 31 i svakodnevno brinu za više od 250 sugrađana. -Projekt garontodomaćica predstavlja uvod u novi i još kvalitetniji nivo pružanja socijalnih usluga na području grada, a radi […]

Kultura i sport, Novosti

Kuglači Graničara osvojili bod u Kutini

Kuglači đurđevačkog Graničara u drugom su kolu 2. Hrvatske kuglačke lige – Sjever na gostovanju u Kutini odigrali su 4:4 i 4 čunja u plusu protiv istoimenog kluba.  Graničar je srušio 3222, a Kutina 3218 čunjeva. Zanimljiva, izjednačena i neizvjesna utakmica u kojoj je Graničar zbog više srušenih čunjeva uzeo bod. Domaća ekipa imala je […]

Kultura i sport, Novosti

Održan još jedan u nizu koncerata u Muzeju Grada Đurđevca američkog pijanista Sam Rotmana

U Muzeju Grada Đurđevca održan je vrhunski klavirski koncert američkog pijanista Sama Rotmana povodom 250. godišnjice rođenja Ludwiga von Beethovena. Brojna publika je imala priliku uživati u koncertu Sam Rotmana, ali i poslušati  životnu priču običnog židovskog dječaka koji je ostvario svoj san i usput doživio neočekivano duhovno iskustvo. Sam Rotman  je renomirani pijanist s […]

Gradska uprava, Novosti

Grad Đurđevac nabavlja novu komunalnu opremu: kreću i edukacije o važnosti odvajanja otpada

Grad Đurđevac je uspješno prijavio još jedan projekt za unaprjeđenje sustava gospodarenja otpadom te za njega osigurao sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Radi se o projektu zahvaljujući kojemu će se nabaviti još šest polupodzemnih kontejnera i 30 kompleta spremnika za odvojeno prikupljanje otpada u učionicama u Osnovne škole Đurđevac. Kroz projekt su […]

Gradska uprava, Novosti

Predsjednik vijeća Lacković: Đurđevac će sufinancirati projektnu dokumentaciju za brzu spojnu cestu Đurđevac- Bjelovar

Nakon početka gradnje zadnje dionice brze ceste do Bjelovara, Grad Đurđevac je dogovorio radni sastanak u Hrvatskim cestama i pokrenuo niz aktivnosti radi zajedničkog sufinanciranja izrade projektne dokumentacije za dionicu brze spojne ceste Đurđevac- Bjelovar. Cilj je da nakon što završe radovi na brzoj cesti do Bjelovara projektna dokumentacija za brzu spojnu cestu do Đurđevca […]

Novosti, Udruge

Tjedan cjeloživotnog učenja u Udruzi Mali princ

Udruga Mali princ i ove je godine svojim aktivnostima sudjelovala u Tjednu cjeloživotnog učenja. Cilj kampanje je podizanje svijesti o važnosti cjeloživotnog učenja – učenje ne treba shvatiti kao nešto formalno, ograničeno isključivo na odgojno-obrazovne institucije te se ne odnosi samo na mlađu životnu dob. Udruga Mali princ priključila se ovoj kampanji kako bi pokazala […]

Kultura i sport, Novosti

Đurđevačke nogometašice prvakinje Super kupa Hrvatske u malom nogometu

Za lijepe sportske vijesti iz Đurđevca ovaj su tjedan zaslužne naše nogometašice iz ŽNK Graničar Đurđevac. Nakon osvojenog 3. mjesta na Prvenstvu Hrvatske u malom nogometu dobile su priliku natjecati se u Super Kup Hrvatske. Pod vodstvom trenerice i kapetanice Valentine Županić, inače laureata za sportskog djelatnika Grada Đurđevca, odlučnom su igrom pokazale da njihovo […]