Iz rada Gradske uprave

Raspisan javni poziv: prijavite se za kupnju povoljnih stanova na Radničkoj cesti

Utorak, 6. lipnja 2023.

Grad Đurđevac i Agencija za posredovanje i pravni promet nekretninama pozivaju sve zainteresirane da se prijave na javni natječaj za kupnju stana preko Programa društveno poticajne stanogradnje na području Grada Đurđevca. Pozivaju se svi zainteresirani kupci da svoje zahtjeve za kupnju predaju što prije jer je rok za prijavu do 17. srpnja 2023. godine. Cilj […]

Obavijest građanima: odvoz otpada za vrijeme blagdana Tijelova

Utorak, 6. lipnja 2023.

Komunalne usluge Đurđevac obavještavaju korisnike svojih usluga da se miješani komunalni otpad i bioootpad neće odvoziti na blagdan Tijelova, 8. lipnja, već dan ranije, u srijedu 7. lipnja 2023. godine. Molimo korisnike da spremnike iznesu na javnu površinu do 6,00 sati ujutro. Komunalne usluge Đurđevac d.o.o.

Predstavljen program jubilarne 55. Picokijade: najavljeno još više sudionika, događaja i vrhunski koncerti

Ponedjeljak, 5. lipnja 2023.

U prekrasnom ambijentu utvrde Stari grad održana je konferencija za medije na kojoj je predstavljen program ovogodišnje Picokijade, najveće turističke manifestacije kontinentalne Hrvatske u očuvanju nematerijalne kulturne baštine koja će se održati od 23. do 25. lipnja. Goste su na ulazu dočekali svima već poznati likovi iz Legende o Picokima: kapetan grada, mudra starica, Ulama-beg, […]

Pogledajte video: najavljen spektakularni prikaz Legende o Picokima

Nedjelja, 4. lipnja 2023.

Spektakularni scenski prikaz obrane Đurđevca od Osmanlija centralni je dio Picokijade - jedne od najstarijih i najvećih manifestacija Hrvatske. Stara Legenda živi u narodu Podravine preko pet stoljeća i ima uporište u povijesnim zbivanjima 16.stoljeća kada je osmanlijska prijetnja pokucala na pitomi i miroljubivi podravski kraj. Osmanlije su dugo opsjedali utvrdu Stari grad čekajući da […]

Gradonačelnik Janči: očekujemo da ćemo i ove godine biti među TOP 10 gradova po povlačenju EU sredstava

Subota, 3. lipnja 2023.

Na ovotjednoj održanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Đurđevca vijećnici su jednoglasno podržali donošenje Godišnjeg izvještaja o izvršenju proračuna Grada Đurđevca u 2022. godini. Kako je gradonačelnik Hrvoje Janči uvodno rekao, radi se o najvećoj realizaciji proračuna ikad. – Proračun je realiziran u rekordnom iznosu od 102 milijuna kuna, ostvaren je višak primitka u odnosu na […]

Obavijest građanima: počeo ljetni raspored odvoza otpada, od 5,00 sati ujutro

Subota, 3. lipnja 2023.

Komunalne usluge obavještavaju sve građane da je od 1. lipnja počeo ljetni raspored odvoza otpada, što znači da se otpad počinje skupljati ranije tj. od 5,00 sati ujutro. Ljetni režim odvoza otpada trajat će sve do 30. rujna. Stoga molimo korisnike da iznesu svoje kante s otpadom na javnu površinu do 5,00 sati ujutro ili večer […]

U Đurđevcu se nalazi jedan od najvećih geotermalnih potencijala u Europi: za investiciju zainteresirano 6 svjetskih tvrtki

Petak, 2. lipnja 2023.

Na održanoj 23. sjednici Gradskog vijeća Grada Đurđevca predsjednik vijeća Željko Lacković i gradonačelnik Hrvoje Janči na samom su kraju iskoristili točku pitanja vijećnika kako bi prisutne medije i vijećnike informirali o novostima i poduzetim koracima vezanim uz postupak istraživanja i eksploatacije geotermalnih potencijala na geotermalnom polju Leščan u Đurđevcu. Kako je uvodno rekao gradonačelnik, […]

Sve je spremno za ovogodišnji Dječji međunarodni festival Kukuriček: evo tko su izvođači i autori

Petak, 2. lipnja 2023.

U subotu, 10. lipnja u sportskoj dvorani Strukovne škole u Đurđevcu s početkom u 20,00 sati održat će se 21. Dječji međunarodni festival – Kukuriček 2023. Organizatori festivala i ove su godine udruga Kukurijek i Turistička zajednica Grada Đurđevca. Voditelj festivala bit će poznato lice s malih ekrana, meteorolog Zoran Vakula, a publika će moći […]

Đurđevačka poduzetnička zona dobiva nove investitore: u zonu dolaze dvije nove tvrtke

Četvrtak, 1. lipnja 2023.

Poduzetnička zona A-Sjever u Đurđevcu dobiva nove investitore a uz to će se otvoriti i nova radna mjesta, pa će tako nakon izgradnje prvih pogona u zoni uskoro će niknuti i nove proizvodne hale. Radi se o kupnji još tri parcele u zoni od 3200 i 3300 četvornih metara, a gradski vijećnici jednoglasno su podržali […]

Legenda o Picokima: prijavite se za sudjelovanje u scenskom prikazu

Srijeda, 31. svibnja 2023.

Uprizorenje Legende o Picokima ima trajni status kulturnog nematerijalnog dobra Republike Hrvatske i traje svih ovih godina zahvaljujući tome što u njoj svake godine sudjeluju brojni amateri, članovi udruga i stanovnici đurđevačke Podravine i naše županije. Organizacijski odbor Picokijade poziva sve zainteresirane za sudjelovanje u scenskom prikazu Legende o Picokima da se jave u nedjelju, […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Gradska uprava, Novosti

Raspisan javni poziv: prijavite se za kupnju povoljnih stanova na Radničkoj cesti

Grad Đurđevac i Agencija za posredovanje i pravni promet nekretninama pozivaju sve zainteresirane da se prijave na javni natječaj za kupnju stana preko Programa društveno poticajne stanogradnje na području Grada Đurđevca. Pozivaju se svi zainteresirani kupci da svoje zahtjeve za kupnju predaju što prije jer je rok za prijavu do 17. srpnja 2023. godine. Cilj […]

Gradska uprava, Novosti

Obavijest građanima: odvoz otpada za vrijeme blagdana Tijelova

Komunalne usluge Đurđevac obavještavaju korisnike svojih usluga da se miješani komunalni otpad i bioootpad neće odvoziti na blagdan Tijelova, 8. lipnja, već dan ranije, u srijedu 7. lipnja 2023. godine. Molimo korisnike da spremnike iznesu na javnu površinu do 6,00 sati ujutro. Komunalne usluge Đurđevac d.o.o.

Novosti, Obrazovanje

Zdravo srce, zdrava budućnost: u knjižnici održano edukativno predavanje za građane

U suradnji s Domom zdravlja Koprivničko-križevačke županije, a u sklopu projekta Zdravo srce, zdrava budućnost, u Gradskoj knjižnici Đurđevac održano je edukativno predavanje za građane pod nazivom Samopomoć i ublažavanje simptoma i komplikacija. Zajedničko predavanje održali su Eugen Fucak, dr. med. spec. interne medicine, subspecijalista kardiologije; nutricionistica Iva Butković, dipl. ing., preh. teh. te kineziolog […]

Kultura i sport, Novosti

Iza tenisača TK Đurđevac bogat sportski vikend

Ove subote seniorska ekipa Teniskog kluba Đurđevac ugostila je ekipu TK Tvin iz Virovitice. Naša ekipa poražena je rezultatom 4-3, ali je ipak osvojila jedan bod. Na "desetki" u Bjelovaru Jakov Lukanec i Mijo Markovica plasirali su se u brončanu grupu gdje je Jakov bio treći, a Mijo igrao finale. Na "osmici" u Bjelovaru nastupili […]

Gradska uprava, Novosti

Predstavljen program jubilarne 55. Picokijade: najavljeno još više sudionika, događaja i vrhunski koncerti

U prekrasnom ambijentu utvrde Stari grad održana je konferencija za medije na kojoj je predstavljen program ovogodišnje Picokijade, najveće turističke manifestacije kontinentalne Hrvatske u očuvanju nematerijalne kulturne baštine koja će se održati od 23. do 25. lipnja. Goste su na ulazu dočekali svima već poznati likovi iz Legende o Picokima: kapetan grada, mudra starica, Ulama-beg, […]

Novosti, Udruge

Konjički klub Đurđevački graničari: Saša Franjić osvojio visoko 2. mjesto na Croatia cupu u Repincu

U organizaciji Hrvatskog konjičkog saveza i Konjičkog kluba Challenge Gradec, ovog vikenda održano je 4. kolo Croatia cupa u daljinskom jahanju na stazi u Repincu (Gradec) pored Vrbovca. U utrci je sudjelovalo tridesetak jahača, a natjecali su se u četiri utrke koje se boduju za ukupni plasman Croatia cupa. Na lijepoj te vrlo teškoj i […]

Novosti, Udruge

KUD Petar Preradović: Borna Šimunic i Gabrijela Franjić osvojili 3. mjesto na natjecanju Drmeš-DA

Članovi KUD-a Petar Preradović Gabrijela Franjić i Borna Šimunic osvojili su 3. mjesto na ovogodišnjoj folklornoj manifestaciji predstavljanja hrvatskih narodnih plesova pod nazivom Drmeš-DA! U Zagrebačkom kazalištu lutaka održana je 16. nacionalna manifestacija Drmeš-DA! čiji je cilj popularizacija te prepoznavanje narodnog plesa kao nacionalnog identiteta. U koreografiji Kristine Benko Markovica, Kupinečki dodoš, Gabrijela i Borna […]

Novosti, Udruge

Dobrovoljno vatrogasno društvo Budrovac svečano proslavilo svoju 90. obljetnicu djelovanja

Dobrovoljno vatrogasno društvo Budrovac ovaj je vikend proslavilo svoju 90. obljetnicu djelovanja. U sklopu proslave upriličen je i mimohod po naselju, sveta misa te svečana sjednica koja je iskorištena kako bi se prezentirala i prepričala povijest vatrogastva u Budrovcu. Predsjednik Društva Tihomir Stoprd istaknuo je kako su kroz sve godine djelovanja vatrogasci dali veliki doprinos […]

Novosti, Udruge

Peski Art Đurđevac: svečana primopredaja likovnih radova Veteranskom centru Podružnici Šibenik

Prošli tjedan Veteranskom centru Podružnici Šibenik predani su likovni radovi nastali na 10. likovnoj radionici Peski-Art 2022. Đurđevac u sklopu projekta Podravina svojemu generalu, kojeg udruga Peski-Art Đurđevac provodi u čast rođenog Đurđevčana i heroja Domovinskog rata generala Mladena Markača. U Šibenik je putovalo šesnaest članova organizatora i gostiju projekta, a posjeta Šibeniku započela je […]

Gradska uprava, Novosti

Pogledajte video: najavljen spektakularni prikaz Legende o Picokima

Spektakularni scenski prikaz obrane Đurđevca od Osmanlija centralni je dio Picokijade - jedne od najstarijih i najvećih manifestacija Hrvatske. Stara Legenda živi u narodu Podravine preko pet stoljeća i ima uporište u povijesnim zbivanjima 16.stoljeća kada je osmanlijska prijetnja pokucala na pitomi i miroljubivi podravski kraj. Osmanlije su dugo opsjedali utvrdu Stari grad čekajući da […]

Gradska uprava, Novosti

Gradonačelnik Janči: očekujemo da ćemo i ove godine biti među TOP 10 gradova po povlačenju EU sredstava

Na ovotjednoj održanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Đurđevca vijećnici su jednoglasno podržali donošenje Godišnjeg izvještaja o izvršenju proračuna Grada Đurđevca u 2022. godini. Kako je gradonačelnik Hrvoje Janči uvodno rekao, radi se o najvećoj realizaciji proračuna ikad. – Proračun je realiziran u rekordnom iznosu od 102 milijuna kuna, ostvaren je višak primitka u odnosu na […]

Novosti, Udruge

Dani otvorenih vrata Udruge Mali princ: članovi se kroz kreativne aktivnosti družili sa školarcima i vrtićarcima

Udruga Mali princ i ove se godine aktivno priključila projektu Ureda za udruge Vlade RH te ponovno organizirala Dane otvorenih vrata u sklopu kojih je pripremila brojne aktivnosti za svoje članove. Cilj uključivanja u kampanju je dodatno podizanje razine svijesti lokalne zajednice o radu i brojnim projektima udruge u području brige o osobama s intelektualnim […]

Gradska uprava, Novosti

Obavijest građanima: počeo ljetni raspored odvoza otpada, od 5,00 sati ujutro

Komunalne usluge obavještavaju sve građane da je od 1. lipnja počeo ljetni raspored odvoza otpada, što znači da se otpad počinje skupljati ranije tj. od 5,00 sati ujutro. Ljetni režim odvoza otpada trajat će sve do 30. rujna. Stoga molimo korisnike da iznesu svoje kante s otpadom na javnu površinu do 5,00 sati ujutro ili večer […]

Gradska uprava, Novosti

U Đurđevcu se nalazi jedan od najvećih geotermalnih potencijala u Europi: za investiciju zainteresirano 6 svjetskih tvrtki

Na održanoj 23. sjednici Gradskog vijeća Grada Đurđevca predsjednik vijeća Željko Lacković i gradonačelnik Hrvoje Janči na samom su kraju iskoristili točku pitanja vijećnika kako bi prisutne medije i vijećnike informirali o novostima i poduzetim koracima vezanim uz postupak istraživanja i eksploatacije geotermalnih potencijala na geotermalnom polju Leščan u Đurđevcu. Kako je uvodno rekao gradonačelnik, […]

Novosti, Obrazovanje

Đurđevački srednjoškolci obilježili Svjetski dan sporta i Svjetski dan nepušenja

Ove se godine na Svjetski dan nepušenja, 31. svibnja, obilježavao i Svjetski dan sporta. U organizaciji nastavnice Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac Ive Avirović te nastavnika Strukovne škole Đurđevac Ivora Boltekovića–Tkalca, Ivana Đurocija i Tomislava Čerepinka održano je međurazredno natjecanje u stolnom tenisu, badmintonu, odbojci i nogometu. Učenici drugih razreda koji su sudjelovali na natjecanju […]