Iz rada Gradske uprave

Jači do cilja: prijavite se na neku od besplatnih edukacija za jačanje organizacija civilnog društva

Ponedjeljak, 8. kolovoza 2022.

Gradsko društvo osoba s invaliditetom Đurđevac u suradnji s partnerima organizira besplatne edukacije namijenjene jačanju kapaciteta organizacijama civilnog društva, a koje će se održavati u razdoblju od rujna 2022. do rujna 2023. godine, te poziva predstavnike i zaposlenike udruga i drugih organizacija civilnog društva s područja naše županije da se besplatno uključe. Edukacije se održavaju […]

Zajedničkim druženjem branitelja svečano obilježena 31. obljetnica osnivanja podravskih braniteljskih postrojbi

Nedjelja, 7. kolovoza 2022.

Branitelji Domovinskog rata s područja tzv. Đurđevačke Podravine obilježili su 31. godišnjicu osnutka ratnih postrojbi te ujedno i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Programu u Lovačkom domu Jelen u Mičetincu, prethodila je sveta misa u Crkvi svetog Jurja u Đurđevcu u spomen na sve poginule branitelje u Domovinskom ratu te polaganje […]

Položeni vijenci: obilježena 31. obljetnica braniteljskih postrojbi te Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Subota, 6. kolovoza 2022.

Povodom proslave 31. obljetnice braniteljskih postrojbi te Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja na Gradskom groblju kod Križa života položeni su vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule i nestale branitelje te za sve pokojne. Vijence je položila delegacija Grada Đurđevca predvođena predsjednikom Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željkom Lackovićem, delegacija […]

Brojni gledatelji bodrili svoje kvartovske ekipe: na prekrasnom stadionu u Đurđevcu odigrano 1. kolo Kvartovskog turnira

Subota, 6. kolovoza 2022.

U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca, Staroga grada d.o.o. i Nogometnog kluba Graničar Đurđevac od ovog petka pa sve do 14. kolovoza održavaju se utakmice đurđevačkog malonogometnog turnira kvartova. Pred punim stadionom ŠRC u Đurđevcu u vrhunskoj sportskoj atmosferi, u petak navečer odigrano je 1. kolo malonogometnog kvartovskog turnira. Mnogobrojni gledatelji uživali su u odličnoj […]

Čestitka povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Petak, 5. kolovoza 2022.

Danas se po 27. puta prisjećamo Oluje, Domovinskoga rata i borbe hrvatskih građana za neovisnost, slobodu i prava na sigurnu budućnost. Oluja je simbol pobjede i nade, odlučnosti i hrabrosti te zajedništva i sloge. S posebnom zahvalnošću prisjećamo se junaka Domovinskoga rata koji su svoje živote utkali u temelje samostalne i suverene Republike Hrvatske, sa […]

Radovi prate planiranu dinamiku: projekt koji će podići kvalitetu života starijih osoba i osoba s invaliditetom

Četvrtak, 4. kolovoza 2022.

U samom centru Đurđevca u tijeku su radovi na čak tri gradilišta na kojima se obnovom i izgradnjom zgrada poboljšava kvaliteta socijalnih usluga u Đurđevcu, a za sva tri projekta uspješno su osigurana EU sredstava. Radove na obnovi i uređenju buduće zgrade Centra za smještaj starijih osoba i osoba s invaliditetom obišli su gradonačelnik Hrvoje […]

Prisjećanje na ponosne dane i naše branitelje: u subotu, obilježavanje 31. obljetnice podravskih braniteljskih postrojbi

Srijeda, 3. kolovoza 2022.

Grad Đurđevac i Općine s područja bivše Općine Đurđevac, Zapovjedništvo 105. brigade 3. bojne Đurđevac, Zapovjedništvo 58. SLAB PZO Đurđevac, 465 STRB PZO, Udruga branitelja MUP-a i HVIDRA Đurđevac, pozivaju sve branitelje i članove obitelji poginulih branitelja te ostale građane da dođu na Svečano obilježavanje 31. obljetnice podravskih braniteljskih postrojbi. Program počinje u subotu, 6. […]

Obavijest građanima o promjeni termina odvoza otpada za Dan pobjede i domovinske zahvalnosti

Utorak, 2. kolovoza 2022.

Komunalne usluge Đurđevac obavještavaju korisnike svojih usluga da se miješani komunalni otpad i biootpad iz kućanstava neće odvoziti na Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, već dan ranije, u četvrtak 4. kolovoza 2022. godine. Molimo korisnike da iznesu spremnike na javnu površinu ujutro najkasnije do 6,00 sati. KOMUNALNE USLUGE ĐURĐEVAC d.o.o.

Zaželi: raspisan natječaj za zapošljavanje 31 gerontodomaćice, zaprimaju se i prijave korisnika

Ponedjeljak, 1. kolovoza 2022.

Nakon što je u četvrtak gradonačelnik Hrvoje Janči u Zagrebu potpisao ugovor za financiranje projekta Zaželi, Grad Đurđevac raspisao je natječaj za zapošljavanje 31 gerontodomaćice i jednog koordinatora projekta. Natječaji su objavljeni na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Uvjet je da je osoba prijavljena u evidenciju nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanja s najviše završenom srednjom […]

Novi prostori za članove Malog princa: gradonačelnik Janči i predsjednik vijeća Lacković obišli radove

Nedjelja, 31. srpnja 2022.

Pored zgrade škole Odjela za učenike s teškoćama u razvoju u tijeku su radovi na opremanju i izgradnji nove zgrade Kuće podrške Mali princ koja je financirana iz sredstava EU, a ukupna vrijednost radova iznosi nešto više od 14,1 mil. kuna. Radove na zgradi obišli su gradonačelnik Grada Đurđevca Hrvoje Janči, predsjednik Gradskog vijeća Grada […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Novosti, Obrazovanje

Vrtićke ljetne avanture u Kockicama i Iskricama

S dolaskom toplijeg vremena u svakodnevne aktivnosti odgojiteljice Dječjeg vrtića Maslačak kako bi olakšale djeci ove vruće dane, uvele su igre i aktivnosti koje uključuju vodu. Uz suradnju s roditeljima, djeca iz odgojnih skupina Kockice i Iskrice su u vrtić donijela kupaći kostim, ručnik, pištolj na vodu, razne prskalice i puhalice za vodene balone. Djeca […]

Kultura i sport, Novosti

Đurđevački kvartovski turnir pravi je hit: odigrano 3. kolo

U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca, Staroga grada d.o.o. i Nogometnog kluba Graničar Đurđevac ove nedjelje odigrano je i 3. kolo prvog malonogometnog turnira kvartova grada Đurđevca. Unatoč visokim temperaturama mnogobrojni su gledatelji i ovaj puta uživali u odličnoj igri kvatovskih ekipa te su se vrhunski zabavili uz glasno navijanje na prekrasnom stadionu ŠRC-a u […]

Kultura i sport, Natječaji, Novosti

Summer Cock festival: Jan Kerekeš nasmijao publiku uz stand-up Dobra večer, došao sam po vašu kćer

Na prekrasnoj ljetnoj pozornici ispred Doma kulture Đurđevac u sklopu ovogodišnjeg Summer Cock festivala održana je stand up komedija Dobra večer, došao sam po vašu kćer u izvedbi fenomenalnog glumca i komičara Jana Kerekeša. Upravo ova rečenica teško pada svakome tko ima kćer i ubrzo postaje noćna mora svakog tate koji nije spreman pustiti svoju […]

Gradska uprava, Novosti

Jači do cilja: prijavite se na neku od besplatnih edukacija za jačanje organizacija civilnog društva

Gradsko društvo osoba s invaliditetom Đurđevac u suradnji s partnerima organizira besplatne edukacije namijenjene jačanju kapaciteta organizacijama civilnog društva, a koje će se održavati u razdoblju od rujna 2022. do rujna 2023. godine, te poziva predstavnike i zaposlenike udruga i drugih organizacija civilnog društva s područja naše županije da se besplatno uključe. Edukacije se održavaju […]

Kultura i sport, Novosti

Gledatelji na ŠRC-u glasno bodrili svoje kvartovske ekipe: odigrano 2. kolo Kvartovskog turnira

Pred punim stadionom ŠRC u Đurđevcu u vrhunskoj sportskoj atmosferi, u subotu navečer odigrano je 2. kolo malonogometnog kvartovskog turnira. Mnogobrojni gledatelji uživali su u odličnoj igri kvartovskih ekipa i vrhunski se zabavljali te navijali za svoj kvart. Rezultati drugog kola: NOVO SELO 1 - CENTAR 1 (0:3) LEDINE 1 - PESKI 3 (6:2) LEDINE […]

Gradska uprava, Novosti

Zajedničkim druženjem branitelja svečano obilježena 31. obljetnica osnivanja podravskih braniteljskih postrojbi

Branitelji Domovinskog rata s područja tzv. Đurđevačke Podravine obilježili su 31. godišnjicu osnutka ratnih postrojbi te ujedno i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Programu u Lovačkom domu Jelen u Mičetincu, prethodila je sveta misa u Crkvi svetog Jurja u Đurđevcu u spomen na sve poginule branitelje u Domovinskom ratu te polaganje […]

Gradska uprava, Novosti

Položeni vijenci: obilježena 31. obljetnica braniteljskih postrojbi te Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Povodom proslave 31. obljetnice braniteljskih postrojbi te Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja na Gradskom groblju kod Križa života položeni su vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule i nestale branitelje te za sve pokojne. Vijence je položila delegacija Grada Đurđevca predvođena predsjednikom Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željkom Lackovićem, delegacija […]

Kultura i sport, Novosti

Đurđevački pijesci: djeca u Posjetiteljskom centru učila o životu leptira

Muzej grada Đurđevca, u već tradicionalnom terminu srijedom pod nazivom družionica, okupio je sve one koji su htjeli čuti nešto o leptirima. Početak družionice bio je u Muzeju Grada Đurđevca gdje se razgovaralo o tim krhkim letačima koji plijene pažnju svojom ljepotom. Nakon druženja u muzeju djeca su  posjetila Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci gdje su […]

Gradska uprava, Novosti

Brojni gledatelji bodrili svoje kvartovske ekipe: na prekrasnom stadionu u Đurđevcu odigrano 1. kolo Kvartovskog turnira

U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca, Staroga grada d.o.o. i Nogometnog kluba Graničar Đurđevac od ovog petka pa sve do 14. kolovoza održavaju se utakmice đurđevačkog malonogometnog turnira kvartova. Pred punim stadionom ŠRC u Đurđevcu u vrhunskoj sportskoj atmosferi, u petak navečer odigrano je 1. kolo malonogometnog kvartovskog turnira. Mnogobrojni gledatelji uživali su u odličnoj […]

Novosti, Udruge

Peski- Art: likovnom kolonijom na Dravi obilježili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja

Udruga Peski-Art Đurđevac i Etno kuće obitelji Karlovčan drugu godinu za redom organizirali su obilježavanje Dana pobjede, Dana domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja. Ovaj veliki državni praznik kojim se obilježava obljetnica oslobađanja okupiranih područja i vraćanje istih u državno-pravni poredak Republike Hrvatske organizatori i sudionici su obilježili dostojanstveno, svečano i pomalo radno, kulturnim događajem, […]

Gradska uprava, Novosti

Čestitka povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Danas se po 27. puta prisjećamo Oluje, Domovinskoga rata i borbe hrvatskih građana za neovisnost, slobodu i prava na sigurnu budućnost. Oluja je simbol pobjede i nade, odlučnosti i hrabrosti te zajedništva i sloge. S posebnom zahvalnošću prisjećamo se junaka Domovinskoga rata koji su svoje živote utkali u temelje samostalne i suverene Republike Hrvatske, sa […]

Novosti, Obrazovanje

Ljeto u knjižnici: brojni mališani učili programirati u Maloj školi robotike

U sklopu Ljeta u knjižnici održana je radionica robotike pod vodstvom učitelja Snježane i Nikole Mihočka i njihovog malog pomagača Matije. Djeca su imala prilike programirati pomoću micro:bit i boson setova pa su tako naučili programirati svoje ime, prezime i najčešću ocjenu u školi, srce za dragu osobu, odigrati igru kamen, škare i papir te […]

Gradska uprava, Novosti

Radovi prate planiranu dinamiku: projekt koji će podići kvalitetu života starijih osoba i osoba s invaliditetom

U samom centru Đurđevca u tijeku su radovi na čak tri gradilišta na kojima se obnovom i izgradnjom zgrada poboljšava kvaliteta socijalnih usluga u Đurđevcu, a za sva tri projekta uspješno su osigurana EU sredstava. Radove na obnovi i uređenju buduće zgrade Centra za smještaj starijih osoba i osoba s invaliditetom obišli su gradonačelnik Hrvoje […]

Novosti, Udruge

Prijavite se: 700 kn naknade svima koji pruže dom zaštićenoj bijeloj rodi

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode s područja naše županije poziva sve vlasnike ili korisnike stambenih ili gospodarskih ili drugih građevinskih objekata na kojima se nalazi gnijezdo bijele rode da se uključe u projekt zaštite i očuvanja biološke i krajobrazne raznolikosti i ostvare naknadu od 700,00 kuna po gnijezdu rode. Ukoliko na krovu stambenog […]

Gradska uprava, Novosti

Prisjećanje na ponosne dane i naše branitelje: u subotu, obilježavanje 31. obljetnice podravskih braniteljskih postrojbi

Grad Đurđevac i Općine s područja bivše Općine Đurđevac, Zapovjedništvo 105. brigade 3. bojne Đurđevac, Zapovjedništvo 58. SLAB PZO Đurđevac, 465 STRB PZO, Udruga branitelja MUP-a i HVIDRA Đurđevac, pozivaju sve branitelje i članove obitelji poginulih branitelja te ostale građane da dođu na Svečano obilježavanje 31. obljetnice podravskih braniteljskih postrojbi. Program počinje u subotu, 6. […]