Iz rada Gradske uprave

Zeleni projekti za održivi grad: izdana informativna brošura za građane

Ponedjeljak, 26. rujna 2022.

Promotivne aktivnosti oko projekta izgradnje Sortirnice započele su još krajem prošle godine, a sada je izdana i informativna brošura o projektu koju će građani narednih dana dobiti u svoje poštanske sandučiće. Glavni lik za pružanje informacija o otpadu i ovoga puta je list Zelenko, a prvo predstavljanje Zelenka je bilo u projektu Održive misli. U […]

Bilo kuda-Hrvati svuda: uspješno osiguran nastavak međunarodne suradnje osnovnih škola iz Đurđevca i Koljnofa

Nedjelja, 25. rujna 2022.

Osnovna škola Đurđevac u suradnji s Gradom Đurđevcom prijavila je nastavak projekta međunarodne suradnje škola Bilo kuda - Hrvati svuda na natječaj Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ukupna vrijednost projekta iznosi oko 22 tis. kuna, a Ministarstvo će ga sufinancirati u iznosu od 20 tis. kn. Podsjećamo da su učenici naše škole u sklopu ovog projekta […]

Poslušajte Gradske teme: Jesen bogata događajima u gradu Đurđevcu

Subota, 24. rujna 2022.

Pred nama je jesen bogata kulturnim i zabavnim događajima i manifestacijama u Gradu Đurđevcu, a na tu temu u Gradskim temama Podravskog radija gostovao je Matija Bažulić, direktor tvrtke Stari Grad i direktor Turističke zajednice Grada Đurđevca Mario Fuček, koji je ispričao o kakvim je događajima i manifestacijama riječ: Na predstojećim Danima voća u gradu […]

Komunalne usluge Đurđevac: u đurđevačkom rasadniku počinje jesenska prodaja maćuhica

Petak, 23. rujna 2022.

Komunalne usluge Đurđevac od ponedjeljka, 26. rujna počinju s jesenskom prodajom maćuhica i ostalog bilja iz vlastitog uzgoja koje građani mogu kupiti po vrlo pristupačnim cijenama u rasadniku, pokraj Gradskog groblja u Đurđevcu. Građani mogu kupiti maćuhice po akcijskoj cijeni od 3,50 kn po komadu, a uzgojeno je oko 30.000 komada maćuhica koje će uskoro […]

Đurđevac ugostio predstavnike Matice umirovljenika Hrvatske: dogovorena buduća suradnja i izleti umirovljenika

Četvrtak, 22. rujna 2022.

Grad Đurđevac je ovaj tjedan bio domaćin istaknutim članovima Matice umirovljenika Hrvatske – predsjednicima zajednica umirovljenika iz čak 16 županija. Tijekom dvodnevnog posjeta Đurđevcu predsjednici umirovljeničkih asocijacija održali su niz radnih sjednica Predsjedništva i Izvršnog odbora u prostorima Hotela Picok, a slobodno vrijeme su iskoristili  za upoznavanje vrhunskih turističkih proizvoda Podravine. Gastro doživljaj, delicije iz […]

Grad Đurđevac izletom razveselio učenike Odjela za djecu s teškoćama: kroz igru upoznali različita zanimanja i životinje

Četvrtak, 22. rujna 2022.

Grad Đurđevac je već tradicionalno za početak školske godine iznenadio i razveselio učenike i učitelje Odjela za djecu s teškoćama jednodnevnim izletom na mjesto koje požele. Prilikom druženja s gradonačelnikom Hrvojem Jančijom na početku školske godine učenici su izrazili želju otići na izlet u Zagreb i posjetiti MiniPolis te Zoološki vrt. Stoga im je Grad […]

Osigurana energetska neovisnost gradskih ustanova i tvrtki: prva elektrana na JVP-u u Đurđevcu

Srijeda, 21. rujna 2022.

Grad Đurđevac je još prošli mjesec donio niz mjera štednje energije u svim gradskim ustanovama i tvrtkama te je krenuo u provedbu najavljenih projekata za korištenje obnovljivih izvora energije, a sve kako bi spremno dočekali najavljeni porast cijene energenata. Tako je Grad proveo javnu nabavu za izgradnju četiri solarne elektrane te je odabran izvođač radova, […]

Gerontodomaćice krenule u obilazak starijih sugrađana: i dalje se zaprimaju prijave korisnika kojima je potrebna pomoć

Utorak, 20. rujna 2022.

Naše vrijedne gerontodomaćice s radom su krenule još prošlog tjedna, a preko projekta Zaželi brinu za oko 250 korisnika. U prostorijama Doma kulture danas je održan ovotjedni radni sastanak gerontodomaćica gdje su dogovoreni i podijeljeni zadaci za naredni tjedan. Gerontodomaćice svakodnevno pomažu korisnicima u obavljanju kućanskih poslova, održavanju osobne higijene korisnika, daju podršku korisnicima kroz […]

Povodom Svjetskog dana turizma posjetitelji u Đurđevcu mogu besplatno razgledati turističke atrakcije

Ponedjeljak, 19. rujna 2022.

Predstavnici Turističke zajednice grada Đurđevca na konferenciji za medije u županiji, predstavili su plan događanja za obilježavanje Svjetskog dana turizma koji se ove godine obilježava 27. rujna. U sklopu svjetskog dana turizma Turistička zajednica grada Đurđevca u suradnji s Muzejom Grada Đurđevca i Starim gradom d.o.o. omogućila je svim posjetiteljima 27. i 28. rujna besplatan […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Kultura i sport, Novosti

U prepunom salonu Muzeja Grada Đurđevca održan je koncert renomiranih Zagrebačkih solista

U velikom salonu Muzeja Grada Đurđevca uz potporu Ministarstva kulture i medija , u nedjelju, 25. rujna 2022. održan je koncert najuglednijeg hrvatskog komornog ansambla – Zagrebački solisti. Nakon pet godina, brojna publika je imala priliku uživati u koncertu vrhunskih Zagrebačkih solista. Repertoar ansambla obuhvaća gotova sva razdoblja i stilove, a posebna pozornost usmjerena je […]

Kultura i sport, Novosti

Svjetski dan turizma u Muzeju Grada Đurđevca: besplatan ulaz za sve posjetitelje

Svjetski dan turizma obilježava se svake godine putem prigodnih manifestacija u čitavom svijetu, a datum 27. rujna odabran je kako bi se podudarao s važnim trenutkom za Svjetsku turističku organizaciju - World Tourism Organization (UNWTO), odnosno danom kada je 1970. usvojen Statut organizacije. U sklopu Svjetskog dana turizma svim posjetiteljima Muzeja Grada Đurđevca omogućen je […]

Novosti, Obrazovanje

Dječji vrtić Maslačak: Zebrice istražuju novu prostoriju

Nova pedagoška godina donijela je mnogo novosti za sve polaznike Dječjeg vrtića Maslačak Đurđevac– nove prostorije, prijatelji i mnoštvo novih poticaja. Djeca iz odgojne skupine Zebrice spremno i sa zanimanjem još uvijek istražuju svoju novu prostoriju te potiču interese jedni kod drugih za različite kreativne aktivnosti. Tako su zajedno sa odgojiteljicama proučavali vremenske pojave, radili […]

Gradska uprava, Novosti

Zeleni projekti za održivi grad: izdana informativna brošura za građane

Promotivne aktivnosti oko projekta izgradnje Sortirnice započele su još krajem prošle godine, a sada je izdana i informativna brošura o projektu koju će građani narednih dana dobiti u svoje poštanske sandučiće. Glavni lik za pružanje informacija o otpadu i ovoga puta je list Zelenko, a prvo predstavljanje Zelenka je bilo u projektu Održive misli. U […]

Kultura i sport, Novosti

Kerekesh teatar predstavom Beba oduševio i nasmijao đurđevačku publiku

U organizaciji Gradske knjižnice Đurđevac i Turističke zajednice Grada Đurđevca u Domu kulture Đurđevac održana je kazališna predstava Beba u izvedbi Kerekesh teatra. Riječ je o komediji u kojoj igraju Mirna Medaković Stepinac i Ljubomir Kerekeš, koji također potpisuje tekst i režiju. Beba je nadimak Svjetlane Fufić, žene koja se, kako bi riješila neke izazove i probleme, odvaži […]

Kultura i sport, Novosti

Kuglači Graničara pobjedom otvorili sezonu

Kuglači Graničara iz Đurđevca pobjedom su otvorili novu natjecateljsku sezonu 2. Hrvatske kuglačke lige – Sjever. Na kuglani u Koprivnici pobijedili su ekipu Obrtnika iz Oroslavja 5:3 i s 32 čunja razlike. Graničar je srušio 3276 čunjeva, a Obrtnik 3244 čunjeva. Odličan nastup kuglača Graničara u vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici u kojoj su Picoki […]

Gradska uprava, Novosti

Bilo kuda-Hrvati svuda: uspješno osiguran nastavak međunarodne suradnje osnovnih škola iz Đurđevca i Koljnofa

Osnovna škola Đurđevac u suradnji s Gradom Đurđevcom prijavila je nastavak projekta međunarodne suradnje škola Bilo kuda - Hrvati svuda na natječaj Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ukupna vrijednost projekta iznosi oko 22 tis. kuna, a Ministarstvo će ga sufinancirati u iznosu od 20 tis. kn. Podsjećamo da su učenici naše škole u sklopu ovog projekta […]

Novosti, Obrazovanje

Razvoj glazbenog ukusa i glazbenog identiteta djece i mladih: projekt profesorice Ivane Senjan

Razvoj glazbenog ukusa kod djece je iznimno  važno njegovati. Profesorica dr. sc. Ivana Senjan provodi projekt u Gimnaziji dr. Ivana Kranjčeva s ciljem razvoja glazbenog ukusa i glazbenog identiteta djece i mladih. Istražite predložene playliste za slušanje u slobodno vrijeme ili unutar odgojno-obrazovnog procesa. U nastavku su postavljene direktne poveznice na glazbenu platformu Spotify na […]

Gradska uprava, Novosti

Poslušajte Gradske teme: Jesen bogata događajima u gradu Đurđevcu

Pred nama je jesen bogata kulturnim i zabavnim događajima i manifestacijama u Gradu Đurđevcu, a na tu temu u Gradskim temama Podravskog radija gostovao je Matija Bažulić, direktor tvrtke Stari Grad i direktor Turističke zajednice Grada Đurđevca Mario Fuček, koji je ispričao o kakvim je događajima i manifestacijama riječ: Na predstojećim Danima voća u gradu […]

Fotografija dana, Novosti

Foto: postavljaju se solarni paneli na zgradi JVP-a u Đurđevcu

U tijeku je izgradnja solarne elektrane na zgradi Javne vatrogasne postrojbe u Đurđevcu, a već idući tjedan se očekuje početak radova na Osnovnoj školi Đurđevac i na Dječjem vrtiću Maslačak. Provođenju mjera štednje i zelenim projektima pridružile su se i sve gradske tvrtke tako da će solarnu elektranu dobiti i kompostana u Đurđevcu.

Gradska uprava, Novosti

Komunalne usluge Đurđevac: u đurđevačkom rasadniku počinje jesenska prodaja maćuhica

Komunalne usluge Đurđevac od ponedjeljka, 26. rujna počinju s jesenskom prodajom maćuhica i ostalog bilja iz vlastitog uzgoja koje građani mogu kupiti po vrlo pristupačnim cijenama u rasadniku, pokraj Gradskog groblja u Đurđevcu. Građani mogu kupiti maćuhice po akcijskoj cijeni od 3,50 kn po komadu, a uzgojeno je oko 30.000 komada maćuhica koje će uskoro […]

Novosti, Obrazovanje

Sigurno u školu s HAK-om: osnovnoškolci učili o sigurnosti u prometu

Za učenike prvog razreda Osnovne škole Đurđevac i Odjela za djecu s teškoćama organiziran je susret s djelatnicima Policijske postaje Đurđevac i Auto kluba Đurđevac s ciljem ostvarivanja preventivnog programa: Sigurno u školu s HAK-om. Policijska djelatnica Veronika Šipek i tajnik AK Đurđevac Pero Krešić s učenicima su razgovarali o sigurnosti u prometu, ponašanju djece […]

Novosti, Obrazovanje

U Đurđevcu obilježen Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama

Povodom obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, Udruga HERA Križevci u suradnji s Centrom za socijalnu skrb Križevci i županijom danas, 22. rujna na Gradskoj tržnici u Đurđevcu, organizirala je javnu akciju senzibiliziranja javnosti na problematiku nasilja nad ženama i nasilja u obitelji. Obilježavanje se održava istoga datuma svake godine, u spomen na […]

Gradska uprava, Novosti

Đurđevac ugostio predstavnike Matice umirovljenika Hrvatske: dogovorena buduća suradnja i izleti umirovljenika

Grad Đurđevac je ovaj tjedan bio domaćin istaknutim članovima Matice umirovljenika Hrvatske – predsjednicima zajednica umirovljenika iz čak 16 županija. Tijekom dvodnevnog posjeta Đurđevcu predsjednici umirovljeničkih asocijacija održali su niz radnih sjednica Predsjedništva i Izvršnog odbora u prostorima Hotela Picok, a slobodno vrijeme su iskoristili  za upoznavanje vrhunskih turističkih proizvoda Podravine. Gastro doživljaj, delicije iz […]

Gradska uprava, Novosti

Grad Đurđevac izletom razveselio učenike Odjela za djecu s teškoćama: kroz igru upoznali različita zanimanja i životinje

Grad Đurđevac je već tradicionalno za početak školske godine iznenadio i razveselio učenike i učitelje Odjela za djecu s teškoćama jednodnevnim izletom na mjesto koje požele. Prilikom druženja s gradonačelnikom Hrvojem Jančijom na početku školske godine učenici su izrazili želju otići na izlet u Zagreb i posjetiti MiniPolis te Zoološki vrt. Stoga im je Grad […]