Iz rada Gradske uprave

Poslušajte Gradske teme: predsjednik vijeća Lacković o mjerama energetske obnove i cijeni plina u narednom razdoblju

Petak, 12. kolovoza 2022.

Energetska kriza koja nas očekuje, cijene koje su podivljale i mjere koje građani mogu koristiti u Gradu Đurđevcu, u emisiji Gradske teme Podravskog radija je komentirao predsjednik Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željko Lacković. rekao je Lacković i nastavio s temom vezanom uz cijenu plina; zaključio je Željko Lacković.

Izgradnja vodospreme Čepelovac: radove na Aglomeraciji obišli gradonačelnik Janči i predsjednik vijeća Lacković

Srijeda, 10. kolovoza 2022.

U tijeku su radovi na nekoliko gradilišta u sklopu projekta Aglomeracije, a radove na izgradnji vodospreme Čepelovac obišli su gradonačelnik Hrvoje Janči, predsjednik gradskog vijeća Grada Đurđevca Željko Lacković, pročelnik Upravnog odjela za prostorno planiranje, uređenje i komunalne djelatnosti Dejan Đud te direktor Bistre Krešimir Habijanec ispred izvođača radova. Radovi prate zadanu dinamiku, te nema […]

Drugi vikend Summer Cock Festivala: večer pečenjaka uz Black Tattoo, Kerekesh teatar i subota za najmlađe

Utorak, 9. kolovoza 2022.

Drugi vikend Summer Cock Festivala za sve one željne dobrog provoda i zabave donosi niz zanimljivih događanja. Ovaj petak, 12. kolovoza s početkom u 20,00h započinje Večer pečenjaka i to koncertom Black Tattoo banda na Trgu sv. Jurja. Uz koncert posjetitelji će moći uz logorsku vatru uživati u besplatnom pečenjaku te ljetnom sajmu. Subota je […]

Jači do cilja: prijavite se na neku od besplatnih edukacija za jačanje organizacija civilnog društva

Ponedjeljak, 8. kolovoza 2022.

Gradsko društvo osoba s invaliditetom Đurđevac u suradnji s partnerima organizira besplatne edukacije namijenjene jačanju kapaciteta organizacijama civilnog društva, a koje će se održavati u razdoblju od rujna 2022. do rujna 2023. godine, te poziva predstavnike i zaposlenike udruga i drugih organizacija civilnog društva s područja naše županije da se besplatno uključe. Edukacije se održavaju […]

Zajedničkim druženjem branitelja svečano obilježena 31. obljetnica osnivanja podravskih braniteljskih postrojbi

Nedjelja, 7. kolovoza 2022.

Branitelji Domovinskog rata s područja tzv. Đurđevačke Podravine obilježili su 31. godišnjicu osnutka ratnih postrojbi te ujedno i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Programu u Lovačkom domu Jelen u Mičetincu, prethodila je sveta misa u Crkvi svetog Jurja u Đurđevcu u spomen na sve poginule branitelje u Domovinskom ratu te polaganje […]

Položeni vijenci: obilježena 31. obljetnica braniteljskih postrojbi te Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Subota, 6. kolovoza 2022.

Povodom proslave 31. obljetnice braniteljskih postrojbi te Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja na Gradskom groblju kod Križa života položeni su vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule i nestale branitelje te za sve pokojne. Vijence je položila delegacija Grada Đurđevca predvođena predsjednikom Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željkom Lackovićem, delegacija […]

Brojni gledatelji bodrili svoje kvartovske ekipe: na prekrasnom stadionu u Đurđevcu odigrano 1. kolo Kvartovskog turnira

Subota, 6. kolovoza 2022.

U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca, Staroga grada d.o.o. i Nogometnog kluba Graničar Đurđevac od ovog petka pa sve do 14. kolovoza održavaju se utakmice đurđevačkog malonogometnog turnira kvartova. Pred punim stadionom ŠRC u Đurđevcu u vrhunskoj sportskoj atmosferi, u petak navečer odigrano je 1. kolo malonogometnog kvartovskog turnira. Mnogobrojni gledatelji uživali su u odličnoj […]

Čestitka povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Petak, 5. kolovoza 2022.

Danas se po 27. puta prisjećamo Oluje, Domovinskoga rata i borbe hrvatskih građana za neovisnost, slobodu i prava na sigurnu budućnost. Oluja je simbol pobjede i nade, odlučnosti i hrabrosti te zajedništva i sloge. S posebnom zahvalnošću prisjećamo se junaka Domovinskoga rata koji su svoje živote utkali u temelje samostalne i suverene Republike Hrvatske, sa […]

Radovi prate planiranu dinamiku: projekt koji će podići kvalitetu života starijih osoba i osoba s invaliditetom

Četvrtak, 4. kolovoza 2022.

U samom centru Đurđevca u tijeku su radovi na čak tri gradilišta na kojima se obnovom i izgradnjom zgrada poboljšava kvaliteta socijalnih usluga u Đurđevcu, a za sva tri projekta uspješno su osigurana EU sredstava. Radove na obnovi i uređenju buduće zgrade Centra za smještaj starijih osoba i osoba s invaliditetom obišli su gradonačelnik Hrvoje […]

Prisjećanje na ponosne dane i naše branitelje: u subotu, obilježavanje 31. obljetnice podravskih braniteljskih postrojbi

Srijeda, 3. kolovoza 2022.

Grad Đurđevac i Općine s područja bivše Općine Đurđevac, Zapovjedništvo 105. brigade 3. bojne Đurđevac, Zapovjedništvo 58. SLAB PZO Đurđevac, 465 STRB PZO, Udruga branitelja MUP-a i HVIDRA Đurđevac, pozivaju sve branitelje i članove obitelji poginulih branitelja te ostale građane da dođu na Svečano obilježavanje 31. obljetnice podravskih braniteljskih postrojbi. Program počinje u subotu, 6. […]

Sjednice Gradskog vijeća

Događanja u Gradu Više

Gradska uprava, Novosti

Poslušajte Gradske teme: predsjednik vijeća Lacković o mjerama energetske obnove i cijeni plina u narednom razdoblju

Energetska kriza koja nas očekuje, cijene koje su podivljale i mjere koje građani mogu koristiti u Gradu Đurđevcu, u emisiji Gradske teme Podravskog radija je komentirao predsjednik Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željko Lacković. rekao je Lacković i nastavio s temom vezanom uz cijenu plina; zaključio je Željko Lacković.

Kultura i sport, Novosti

U Hrvatskoj Sahari održana muzejska ljetna družionica: djeca slikala životinje

Ove srijede održana je još jedna u nizu dječja ljetna družionica u organizaciji Muzeja Grada Đurđevca, u Hrvatskoj Sahari. Sudionici družionice su tako imali priliku upoznati se sa životinjama koje žive u našem mini zoološkom vrtu, ali i sa svim poslovima i obavezama koje rad sa životinjama iziskuje. O svakodnevnim zadacima, hranjenju životinja, čišćenju staja, […]

Kultura i sport, Novosti

Mladi nogometaši aktivni unatoč ljetu: odrađeni brojni treninzi na ŠRC-u u Đurđevcu

Unatoč ljetu i visokim temperaturama naši mladi nogometaši su aktivni cijelo ljeto. Bez obzira što trenutno odmaraju od školskih obaveza i uživaju u zasluženim ljetnim praznicima, mladi nogometaši NK Graničara Đurđevac intenzivno odrađuju sve treninge i klupske obaveze. Sportske aktivnosti u Đurđevcu ne prestaju pa će se već ovog vikenda u sklopu programa Summer Cock […]

Gradska uprava, Novosti

Izgradnja vodospreme Čepelovac: radove na Aglomeraciji obišli gradonačelnik Janči i predsjednik vijeća Lacković

U tijeku su radovi na nekoliko gradilišta u sklopu projekta Aglomeracije, a radove na izgradnji vodospreme Čepelovac obišli su gradonačelnik Hrvoje Janči, predsjednik gradskog vijeća Grada Đurđevca Željko Lacković, pročelnik Upravnog odjela za prostorno planiranje, uređenje i komunalne djelatnosti Dejan Đud te direktor Bistre Krešimir Habijanec ispred izvođača radova. Radovi prate zadanu dinamiku, te nema […]

Gradska uprava, Novosti

Drugi vikend Summer Cock Festivala: večer pečenjaka uz Black Tattoo, Kerekesh teatar i subota za najmlađe

Drugi vikend Summer Cock Festivala za sve one željne dobrog provoda i zabave donosi niz zanimljivih događanja. Ovaj petak, 12. kolovoza s početkom u 20,00h započinje Večer pečenjaka i to koncertom Black Tattoo banda na Trgu sv. Jurja. Uz koncert posjetitelji će moći uz logorsku vatru uživati u besplatnom pečenjaku te ljetnom sajmu. Subota je […]

Novosti, Obrazovanje

Vrtićke ljetne avanture u Kockicama i Iskricama

S dolaskom toplijeg vremena u svakodnevne aktivnosti odgojiteljice Dječjeg vrtića Maslačak kako bi olakšale djeci ove vruće dane, uvele su igre i aktivnosti koje uključuju vodu. Uz suradnju s roditeljima, djeca iz odgojnih skupina Kockice i Iskrice su u vrtić donijela kupaći kostim, ručnik, pištolj na vodu, razne prskalice i puhalice za vodene balone. Djeca […]

Kultura i sport, Novosti

Đurđevački kvartovski turnir pravi je hit: odigrano 3. kolo

U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca, Staroga grada d.o.o. i Nogometnog kluba Graničar Đurđevac ove nedjelje odigrano je i 3. kolo prvog malonogometnog turnira kvartova grada Đurđevca. Unatoč visokim temperaturama mnogobrojni su gledatelji i ovaj puta uživali u odličnoj igri kvatovskih ekipa te su se vrhunski zabavili uz glasno navijanje na prekrasnom stadionu ŠRC-a u […]

Kultura i sport, Novosti

Summer Cock festival: Jan Kerekeš nasmijao publiku uz stand-up Dobra večer, došao sam po vašu kćer

Na prekrasnoj ljetnoj pozornici ispred Doma kulture Đurđevac u sklopu ovogodišnjeg Summer Cock festivala održana je stand up komedija Dobra večer, došao sam po vašu kćer u izvedbi fenomenalnog glumca i komičara Jana Kerekeša. Upravo ova rečenica teško pada svakome tko ima kćer i ubrzo postaje noćna mora svakog tate koji nije spreman pustiti svoju […]

Gradska uprava, Novosti

Jači do cilja: prijavite se na neku od besplatnih edukacija za jačanje organizacija civilnog društva

Gradsko društvo osoba s invaliditetom Đurđevac u suradnji s partnerima organizira besplatne edukacije namijenjene jačanju kapaciteta organizacijama civilnog društva, a koje će se održavati u razdoblju od rujna 2022. do rujna 2023. godine, te poziva predstavnike i zaposlenike udruga i drugih organizacija civilnog društva s područja naše županije da se besplatno uključe. Edukacije se održavaju […]

Kultura i sport, Novosti

Gledatelji na ŠRC-u glasno bodrili svoje kvartovske ekipe: odigrano 2. kolo Kvartovskog turnira

Pred punim stadionom ŠRC u Đurđevcu u vrhunskoj sportskoj atmosferi, u subotu navečer odigrano je 2. kolo malonogometnog kvartovskog turnira. Mnogobrojni gledatelji uživali su u odličnoj igri kvartovskih ekipa i vrhunski se zabavljali te navijali za svoj kvart. Rezultati drugog kola: NOVO SELO 1 - CENTAR 1 (0:3) LEDINE 1 - PESKI 3 (6:2) LEDINE […]

Gradska uprava, Novosti

Zajedničkim druženjem branitelja svečano obilježena 31. obljetnica osnivanja podravskih braniteljskih postrojbi

Branitelji Domovinskog rata s područja tzv. Đurđevačke Podravine obilježili su 31. godišnjicu osnutka ratnih postrojbi te ujedno i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Programu u Lovačkom domu Jelen u Mičetincu, prethodila je sveta misa u Crkvi svetog Jurja u Đurđevcu u spomen na sve poginule branitelje u Domovinskom ratu te polaganje […]

Gradska uprava, Novosti

Položeni vijenci: obilježena 31. obljetnica braniteljskih postrojbi te Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Povodom proslave 31. obljetnice braniteljskih postrojbi te Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja na Gradskom groblju kod Križa života položeni su vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule i nestale branitelje te za sve pokojne. Vijence je položila delegacija Grada Đurđevca predvođena predsjednikom Gradskog vijeća Grada Đurđevca Željkom Lackovićem, delegacija […]

Kultura i sport, Novosti

Đurđevački pijesci: djeca u Posjetiteljskom centru učila o životu leptira

Muzej grada Đurđevca, u već tradicionalnom terminu srijedom pod nazivom družionica, okupio je sve one koji su htjeli čuti nešto o leptirima. Početak družionice bio je u Muzeju Grada Đurđevca gdje se razgovaralo o tim krhkim letačima koji plijene pažnju svojom ljepotom. Nakon druženja u muzeju djeca su  posjetila Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci gdje su […]

Gradska uprava, Novosti

Brojni gledatelji bodrili svoje kvartovske ekipe: na prekrasnom stadionu u Đurđevcu odigrano 1. kolo Kvartovskog turnira

U organizaciji Turističke zajednice grada Đurđevca, Staroga grada d.o.o. i Nogometnog kluba Graničar Đurđevac od ovog petka pa sve do 14. kolovoza održavaju se utakmice đurđevačkog malonogometnog turnira kvartova. Pred punim stadionom ŠRC u Đurđevcu u vrhunskoj sportskoj atmosferi, u petak navečer odigrano je 1. kolo malonogometnog kvartovskog turnira. Mnogobrojni gledatelji uživali su u odličnoj […]

Novosti, Udruge

Peski- Art: likovnom kolonijom na Dravi obilježili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja

Udruga Peski-Art Đurđevac i Etno kuće obitelji Karlovčan drugu godinu za redom organizirali su obilježavanje Dana pobjede, Dana domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja. Ovaj veliki državni praznik kojim se obilježava obljetnica oslobađanja okupiranih područja i vraćanje istih u državno-pravni poredak Republike Hrvatske organizatori i sudionici su obilježili dostojanstveno, svečano i pomalo radno, kulturnim događajem, […]