Brojne svijetle perjanice đurđevačke OŠ

Srijeda, 7. ožujka 2012.

Ilija Končar, đurđevački sedmaš, osvojio je  prvo mjesta na Županiji u robotici i odlazi na državni natjecanje od 27.do 29.ovoga mjeseca, zatim 1. mjesto na Županiji u kategoriji Osnove informatike osvojio je i Mato Štefenac, pa će i on đurđevačku OŠ , a ujedno i  našu Županiju predstavljati na državnom natjecanju iz informatike u Primoštenu od 20. do 23. ožujka 2012., dok je film „Hrvatska Kuna", pobjednik  Županijskog LiDraNo-a i predložen je za državnu smotru. To su trenutno tri velike i vrijedne perjanice đurđevačke OŠ Grgura Karlovčana.   Uz kreativne, nadarene i vrijedne učenike, valja istači i njihove mentore, koji su sukreatori svih tih učeničkih uspjeha. Ove godine to svakako zavrjeđuje mladi nastavnik informatike Nikola Mihočka. On je ove je godine mentor učenicima koji su pobijedili na tri županijska natjecanja, u tri različite kategorije, u dvije različite županije. Pripremio je jednog učenika za državnom natjecanju iz osnova informatike, te dva rada koja su predložena na državne smotre (LiDraNo i Razvoj softvera iz informatike u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji). Uspjeh je to koji još nije zabilježen u OŠ Đurđevac, a rijedak je i šire. Da takvi uspjesi đurđevačkih mentora i njigovih učenika, koji na najljepši mogu način osvjetljavaju obraz svojoj školi nisu ostali nezapaženi,potvrđuje i podatak da uspješnim natjecateljima svaki puta nakon postignuća posebno čestita, uz mali prigodni poklon, i ravnatelj OŠ G.Karlovčana, Marijan Vinković. Evo i ostalih dosadašnjih natjecateljskih postignuća đurđevačkih osnovaca. Na LiDraNu đurđevačka je OŠ imala predstavnike u sve tri kategorije. Za državnu smotru je predložen film informatičke grupe "Hrvatska Kuna". Film je uradak polaznika Informatičke grupe, a autorsku ekipu čine učenice 7.a razreda Dora Kudumija  i Ana Ređep i njihov mentor, učitelj Nikola Mihočka. U kategoriji dramsko-scenski nastupi sudjelovali su učenici dramske skupine s dramsko-scenskom igrom "Podravski mačak u čizmama", a u potkategoriji pojedinačni nastupi za osnovne škole nastupila je učenica Angelika Marija Pejić s monologom "ŽBRŽČMPRS, OKVRTČDMNJ". Njihovi nastupi su dobili pohvale od stručnoga žirija. Voditeljica im je učiteljica Marijana Kralj. Na županijskom Lidranu u kategoriji literarnih radova, nastupao je učenik Petar Patačko s radom "Moja autobiografija". Mentor mu je učitelj Josip Kosnica, dok se u kategoriji novinarsko stvaralaštvo OŠ  predstavila školskim listom. Glavna urednica mu je učiteljica Antonela Carek.  Na Županijskom natjecanju iz informatike zapažen uspjeh je postigao učenik Mato Štefanac koji je osvojio je 1. mjesto u kategoriji Osnove informatike. Mato će našu školu, a ujedno i  našu županiju, predstavljati na državnom natjecanju iz informatike koje se održava u Primoštenu od 20. do 23. ožujka 2012.  Mentor mu je bio je učitelj informatike Nikola Mihočka. Na Županijskom natjecanju mladih tehničara.Ilija Končar učenik 7. razreda osvojio je 1. mjesto iz robotike i predstavljati će OŠ Đurđevac i županiju na državnom natjecanju iz tehničke kulture, od  27. do 29. ožujka 2012. Drugo mjesto u kategoriji Promet osvojila je učenica 5. razreda Margareta Kučinić. Također, drugo mjesto je osvojio i učenik 7. razreda Alan Topljak u kategoriji Obrada materijala, a treće mjesto u kategoriji Elektrotehnika osvojio je učenik 8. razreda Teo Jeftimov. Na županijskom natjecanju još je sudjelovala Sara Kučinić, učenica 6. razreda i Miran Dorčec učenik 7. razreda. Mentor učenicima bio je Milan Kos učitelj tehničke kulture. Na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika svestrana osmašica Sonja Domitrović zauzela je drugo mjesto, a održano je i polu završno prvenstvo školskih športskih društava u šahu.  Na njemu je nastupila i ekipa naše škole koja je osvojila također 2. mjesto. Naši šahisti nastupili su u sastavu: Marko Sokač (8. b)Sonja Domitrović (8. d)Zvonimir Fusić (6. c)Viktor Šalamon (4. a) I Jan Fusić (4. d). Voditelj im je bio učitelj Đuro Tomrlin. Uskoro se očekuju i rezultati ostalih županijskih natjecanja( primjerice, 13.3. iz matematike i 27. 3. iz krosa, kojima će domaćim biti đurđevačka OŠ) pa se i tu očekuju dobri rezultati đurđevačkih učenika.