Košarkaši đurđevačke „Mladosti“ slavili u Virju, i dalje bez poraza

Srijeda, 7. studenoga 2012.

Najzanimljiviji susret 4.kola A2 lige sjver igran je u Virju pred čak 500 gledatelja, gdje su se u derbiju kola sastali susjedni Podravac i Mladost iz Đurđevca. Obje momčadi jedni su od favorita za naslov prvaka. Prvu četvrtinu vodila se ravnopravna borba, čvrstih obrana, a Podravac dobiva taj period s minimalnih 15:14. Mladost je u drugoj četvrtini odigrala briljantnu obranu koja je domaćim košarkašima dozvolila samo 4 postignuta koša, dok su oni zabili 15 i na poluvrijeme otišli s 10 poena razlike. Treća četvrtina slična prvoj, izjednačena, a obrane i dalje na visini, Mladost malo bolja.     Dobili su treću četvrtinu s 2 koša razlike i ukupnu prednost povisili na +12 što do kraja utakmice nisu ispuštali, samo su dozvolili domaćinima da smanje na konačnih 9 poena zaostatka. Mladost je zadržala Podravac na samo 49 postignutih koševa u cijeloj utakmici, a do pobjede su ih predvodili sjajni Jančijev s 22 koša dok su Beljan i Krainović dodali po 13. Kod Podravca najbolji Šiprak s 14 i Nikolić s 13 koševa. Podravcu je ovo prvi poraz dok je Mladost još uvijek bez poraza kao i Grafičar iz Ludbrega. Izvor:www.crosarka.com