Šahisti nastupili na turniru u Valpovu

Ponedjeljak, 7. prosinca 2015.

U Valpovu je održan veliki šahovski turnir u tri različite kategorije, a u najpoznatijem ženskom turniru Čarobni prsten po prvi puta ŠK Picok je imao  predstavnicu. U sedam kola Ruža Purkić je osvojila 3,5 boda i osvojila 11. mjesto.

U kadetskom turniru nastupilo je 70 kadetkinja i kadeta, a najbolji iz ŠK Picok bili su Viktor Šalamon, Jelena Kokša i Luka Plazek s osvojenih pet bodova. Jelena je bila najbolje plasirana igračica na turniru dok su Ema Bevanda, Luka Tomrlin i Lana Plazek osvojili po 4 boda, Lorena Bevanda 3,5 i Ena Mlakar 2 boda.

Od Iduće nedjelje nastavlja se seniorsko prvenstvo ŠK Picok, a na njemu ove godine nastupa i 7 mladih igrača, što je garancija uspješnog pomlađivanja seniorske ekipe.