Na pojedinačnom seniorskom šahovskom prvenstvu županije blistale mlade nade ŠK Picok: Domović seniorski prvak Županije, Kapitanić zlatni, a Gašparec srebrni junior

Ponedjeljak, 15. siječnja 2024.

Šahisti ŠK Picok izvrsno su startali u novu šahovsku godinu Na Pojedinačnom seniorskom prvenstvu Koprivničko-križevačke županije za 2024. u Žabnu, potvrdili su svoju kvalitetu i po drugi puta uzastopno osvojili titula pojedinačnog prvaka županije. Prošle godine njome se okitio Viktor Šalamon, a ove godine tu je titulu osvojio Ognjen Domović.

Na prvenstvu je nastupilo 7 šahistkinja i 18 šahista koji su se borili za prestižne titule županijske prvakinje i županijskog prvaka u standardnom šahu.

– Nakon iscrpljujuće i neizvjesne borbe, titulu županijskog seniorskog prvaka osvojio je naš Ognjen Domović, osvojivši 5 bodova u 6 kola. Presudila je njegova izvrsna igra i pobjeda u posljednjem kolu protiv izravnog konkurenta, pa je Ognjen tako po prvi puta osvojio titulu najboljeg županijskog seniora.

Odličan rezultat ostvario je i Nikola Gašparec koji je zauzeo 6. mjesto (4 boda). Nikola je u posljednjem kolu pobijedio prvog nositelja MK Marijana Belanija i tako pomogao Ognjenu na putu do naslova, dok je naš Gabriel Kapitanić osvojio ukupno 7. mjesto (3,5 boda) a time i  zlatnu medalju za najboljeg juniora. Viktor Gašparec osvojio je ukupno 9. mjesto (3 boda) a time i srebrnu medalju u juniorskoj konkorenciji, rekao je Nikola Mihočka, predsjednik ŠK Picok zadovoljan postignućima mladih šahovskih nada. On je uz to naglasio da Gabriel Kapitanić i Viktor Gašparec još uvijek spadaju u mlađe kadete, a medalje su osvojili u juniorskoj konkurenciji.

Na županijskom prvenstvu još su nastupili Gordan Fuček (12. mjesto) i Petar Legradi (18. mjesto), te šahistica Mia Marija koja je osvojila 7. mjesto.