Pobjeda Mladosti nad Modeksom

Četvrtak, 22. ožujka 2007.

Mladost je u 20. kolu A2 lige protiv Modeksa iz Murskog Središća ostvarila desetu pobjedu u sezoni. Susret je počeo idealno za Đurđevčan, koji su se vrlo brzo "odlijepili" na deset razlike. U redovima domaćina briljirao je Buković, zahvaljujući kojem je u 16. minuti rezultat bio 34:20. Do poluvremena gosti su popravili postotak šuta, dok je domaći "pao", a serijom 14:2 smanjili su zaostatak na dva koša. Domaćin je u trećoj četvrtini ponovno zaigrao punom snagom. pri čemu su veliki obol dali najviši igrači Marko Baković i Dautanec, što je podiglo plus na 13. Igrači Modeksa, na početku posljednje dionice, pokušali su tricama dostići Mladost, no nije bilo preciznosti. Osim u napadu, Buković je odigrao zapaženu ulogu i u obrani, a s presijecanjem tri gostujuća napada te asistencijama Jančijevu šest minuta prije kraja s plus 18 Đurđevčani su osigurali pobjedu.  Nakon toga oba su trenera dala priliku svim igračima, što su bolje iskoristili gosti, koji su na kraju spustili minus na 12 koševa. - Utakmica nije bila kvalitetna, no borbenost i zalaganje nisu izostali. Naša je pobjeda sasvim zaslužena jer je od početka bilo vidljivo da smo kvalitetnija momčad. Imali smo mali pad u igri u posljednje četiri minute druge četvrtine, ali smo nakon predaha potvrdili razliku u kvaliteti te osigurali mirnu završnicu susreta - rekao je Đuro Tomrlin, trener Mladosti.   MLADOST - MODEKS 77:65 (24:14, 12:20, 20:9, 21:22) ĐURĐEVAC - Dvorana Srednjoškolskog centra. SUCI: Mario Papec (Završje) i Velimir Hirš (Varaždin). MLADOST: Buković 20, I.Baković 6, M.Baković 11, Robotić 10, Franičević, Jančijev 10, Božo 2, Dautanec 16, Kapelčan 2, Đuroci. TRENER: Tomrlin. MODEKS: Varga 7, Matejašić, Kraljić 2, Mezga 1, Puklavec 9, Tuksar 15, Cilar 5, Sobočan 2, Zevačić 2, Frančić 12, Srnec 10. TRENER: Tkalec. (Podravski List)