Šahovski klub Picok Đurđevac; Viktor Gašparec državni prvak, a Gabriel Kapitanić državni doprvak

Utorak, 27. lipnja 2023.

26. lipnja 2023. godine ostat će upamćen kao datum kada su šahisti Šahovskog kluba Picok iz Đurđevca dobili prvog kadetskog državnog prvaka u standardnom šahu.

Ovaj veliki rezultat postigao je Viktor Gašparec i time se zlatnim slovima upisao u klupsku povijest. Viktor je osvojio zlato u konkurenciji kadeta do 8 godina starosti i broncu u konkurenciji kadeta do 9 godina starosti. Time je popravio do sada najbolji rezultat koji je jedan kadet ostvario na državnom natjecanju u standardnom šahu.

Naime, prije dvije godine Gabriel Kapitanić je osvojio prvu klupsku kadetsku medalju, a ove je godine ponovio taj uspjeh. Gabriel je osvojio srebro u kategoriji kadeta do 10 godina starosti te time upotpunio ovaj dan.

Njihove uspjehe upotpunili su i ostali predstavnici, a to su:

• Ivan Horvat – 7. mjesto do 13 godina (6,5 bodova)
  • Mia Marijan – 18. mjesto do 13 godina (4,5 boda)
  • David Jovičić – 31. mjesto do 9 godina (4 boda)

Čestitamo šahistima na ostvarenim vrhunskim rezultatima i još jednoj lijepoj promociji našega grada!